Україна отримала дозволи на морську діяльність в Антарктиці

Поділитися
Україна отримала дозволи на морську діяльність в Антарктиці © procherk.info
Українські судна ловлять рибу та кріля в океані біля крижаного континенту.

Українські підприємства різної форми власності отримали дозвіл на вилов криля та риб роду іклачів (сибас) у водах Антарктики. Окрім вилову цінних морських порід, вони проводитимуть важливі наукові дослідження. Таке рішення прийнято на засіданні Комісії по збереженню морських живих ресурсів Антарктики (ККАМЛР), повідомляє пресслужба Держрибагентство.

Новий промисловий сезон стартував у грудні: українські судна приступили до вилову цінних антарктичних водних біоресурсів для забезпечення свого внеску у задоволення продовольчих потреб України та світу. Загалом у водах Антарктики займаються рибним промислом п’ять українських суден: одне риболовне судно виловлює антарктичного криля і чотири – іклачів (сибасів).

Нагадаємо, що у 2022 році в свій перший за 20 років рейс від причалу морського вокзалу Одеського порту до Антарктиди вийшов флагман українського науково-дослідного флоту «Ноосфера», який Україна придбала у Великої Британії. Судно доправляє до Антарктики українські та іноземні експедиції. Відтоді Україна поновила унікальні дослідження з вивчення Південного океану, бере участь у міжнародній співпраці, забезпечує потреби науковців на антарктичній станції "Академік Вернадський".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі