Ціни на молоко можуть знизитись: зареєстровані нові законопроєкти

Поділитися
Ціни на молоко можуть знизитись: зареєстровані нові законопроєкти
Вони повинні зробити молочну продукцію більш доступною.

Через війну, яку розпочала Росія, в Україні постійно зростають ціни на продукти, в тому числі  – на молоко. Перебої з електроенергією взимку, через постійні ракетні обстріли, тільки погрішили ситуацію.

Народні депутати України зареєстрували три ключові законопроекти «молочної» реформи, які передбачають зниження цін на молочні продукти, а також створюють нові механізми для розвитку галузі, повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства

Мова йде про такі законопроекти:

  • «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законів України щодо запровадження внеску на галузеве фінансування програм просування молочної продукції» (№9163);
  • «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо запровадження внеску на галузеве фінансування програм просування молочної продукції» (№9162);
  • «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зниження ставки податку на додану вартість для молока і молочної продукції» (№ 9161).

Розробка цих документів базувалася на багаторічному та успішному досвіді інших країн, зокрема США та ЄС.

Законопроект № 9161 має на меті знизити ставку ПДВ на молоко та молочні продукти до 10%. Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський пояснив, що завдяки цьому ціна буде доступнішою на всю молочну лінійку. Це стосується як вітчизняних, так й імпортних молочних продуктів.

«Важливість цього законопроекту також полягає і в зменшенні тіньового виробництва та продажу молочних продуктів, яке становить значну частину від продаж. Виробники молочних продуктів, які не сплачують податки, з прийняттям цього закону втратять частину свого прибутку. А в балансі легальних виробників нічого не зміниться, оскільки зниження ціни компенсується зниженням суми ПДВ. Цей досвід дуже розповсюджений в країнах ЄС, які останнім часом знизили ставку ПДВ до 0% на всі харчові продукти та сировину для них», – пояснив він.

Законопроекти №№ 9163 та 9162 запозичені із американської моделі, але дещо видозмінені.

«Основна суть цих документів полягає в тому, що учасники ринку мають відраховувати 0,5% від вартості реалізації молочної продукції з переробних підприємств та з імпорту. Ці кошти перераховуватимуть до організації, яка об'єднує більшість, якщо не всіх легальних виробників та переробників молока. За рахунок цих грошей представники галузі зможуть самостійно займатися просуванням молочної продукції, розвитком інновацій, боротьбою з фальсифікаціями, встановленням та розробкою нових стандартів. Фактично це і є справжнє саморегулювання, яке дозволяє державі передати частину функцій з якою представники галузі впораються краще, ніж будь хто інший», – повідомив міністр.

За його словами, українська модель дещо відрізнятиметься від американської. Відмінність полягає в тому, що збором цих коштів буде займатися об'єднана міжгалузева організація виробників та переробників молока, а не податкова.

Міністр резюмував, що Мінагрополітики підтримує всі три законопроекти, адже вони повинні створити базу для розвитку молочної галузі. Він додав, що при розробці цих документів враховувалися побажання як виробників, так і переробників, із якими попередньо були проведені обговорення.

В Україні зіпсоване молоко почали переробляти на біопаливо. На переробку на біогаз потрапляє 90% протермінованої продукції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі