Ціни на газ у вересні: чи мають українці вибір і що залишилося в Україні від хваленого "ринку газу"

Поділитися
98 відсотків ринку постачання газу для населення зайняла компанія "Нафтогаз". Втім, вибір цін все ж таки є.

У вересні 2022 річні на ринку природного газу для населення в Україні залишилося лише 10 енергопостачальних компаній, а  ціни коливаються від 7,70 гривень до 10 гривень за кубометр, причому планку фактично задає державна газопостачальна компанія "Нафтогаз".  Це демонструє сервіс "Газправда", а також сайти газопостачальних компаній.

Ціни постачальників на вересень виглядають наступним чином:

  • "ЕРУ Людям" - 7,70 гривень
  • "Енерджі трейд груп" - 7,799
  • "Нафтогаз України" - 7,96
  • "Волиньелектро збут" - 7,98
  • "Закарпаття енергозбут" - 7,98
  • "Полтавагаз збут" - 7,99
  • "Львівенергозбут" - 8,20
  • "Київські енергетичні послуги" (YASNO) - 8,46
  • "Дніпровські енергетичні послуги" (YASNO) - 8,46
  • "СвітлоГаз" - 9,99

Фактично, пропозиція складається з 10 газопостачальних компаній та діапазону від 7,70 гривень до 10 гривень за кубометр. Проте,  державна компанія "Нафтогаз" зайняла 98% ринку постачання газу для населення, і фактично є орієнтиром для цін решти компаній.

Нагадаємо, ринок газу в Україні офіційно стартував з 1 серпня 2020 року.

Проте, стан справ на цьому так званому ринку став зрозумілий взимку 2021 року, коли було скасоване регулювання цін на газ, і ціни злетіли, до непомірного для населення рівня.

Навесні 2021 року НКРЕКП з метою пом’якшення коливань на ринку газу після скасування регульованої ціни, ухвалила постанову, якою запровадила річні тарифи на газ із 1 травня 2021 року. Такі ціни мали лишатися або незмінними протягом року, або змінюватися лише в бік зменшення.

Умови такого "ринку", наприклад у липні 2021 року, задовольняли 68 газопостачальних компаній, які пропонували свій газ населенню. Але "стартову" ціну і тоді фактично диктував "Нафтогаз України" - власник основної частини українського газу внутрішнього видобутку.

З 1 червня 2022 року 98% побутових споживачів газу були автоматично переведені на обслуговування до постачальника "останньої надії" (ПОН), а згодом до ГК "Нафтогаз України". 

Така ситуація на ринку газу склалася через вимоги, які висунув до постачальників Кабінет Міністрів України в рамках запровадження нового механізму ПСО (Постанова КМУ №489 від 29.04.2022). Умови цього ПСО не змогли виконати  більшість постачальників в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі