Ціна на нафту зросла і торгується на найвищому рівні з початку грудня на оптимізмі щодо відновлення китайського попиту, повідомляє Bloomberg.
Нафта West Texas Intermediate піднялася до позначки $82 за барель, звівши нанівець грудневе падіння.
Зі зміцненням цін ключові ринкові показники відображають ознаки відновлення оптимізму. У середу ф'ючерси на американську нафту зростали дев'ятий день, що стало найтривалішим зростанням із січня 2019 року.
Saudi Aramco також заявила, що оптимістично налаштована щодо зростання споживання. Трейдерів цікавить, як розвиватиметься експорт нафтопродуктів із Росії, коли на початку наступного місяця набудуть чинності санкції на продукти російської нафтопереробки (дизель, лігроїн, мазут).
За прогнозом МЕА, "добре забезпечений баланс нафти на початку 2023 може швидко погіршитися, якщо і коли західні санкції вплинуть на російський експорт".
Зростання оптимізму на ринку нафти, а також сировини в цілому сприяло підвищенню ліквідності. Так, інтерес щодо нафтових ф'ючерсів зріс до найвищого рівня з червня. Зокрема, ціна WTI з постачанням у лютому зросла на 1,6% до $81,48 за барель станом на 8:49 ранку у Нью-Йорку; ціна Brent з постачанням у березні зросла на 1,3% до $87,05 за барель.
Нагадаємо, країни Групи семи мають намір розробити два граничні рівні цін на російські нафтопродукти, щоб врахувати ті, що продаються за вищими цінами, ніж сира нафта, а також ті, що продаються зі знижкою. У рамках зусиль щодо введення санкцій проти Росії за її вторгнення в Україну Європейський Союз має намір заборонити імпорт російських нафтопродуктів 5 лютого та ввести граничні ціни на експорт до третіх країн, що, зокрема, торкнеться дизельного палива, лігроїну та мазуту.