Ціна на аміак знизилась: скільки вдалося продати з залишків українського аміакопроводу

Поділитися
"Укрхімтрансаміак" став другим за масштабами постачальником аміаку на ринок України, продаючи власні запаси.

З травня 2022 року "Укрхімтрансаміак" продав на аукціонах понад 4,2 тис. тон аміаку, повідомляє "Інфоіндустрія" з посиланням на тендери Prozorro. Основний обсяг припав на 2024 рік, коли ціна на аміак впала до 25 000-26 000 грн/т з ПДВ. З серпня 2022 року аукціонами зацікавились трейдери, що купували український та імпортний аміак, але тільки "Агрохімпродукту" вдалось викупити невеликий обсяг товару. СБПМ, "Алет трейдінг" та інші учасники ринку приймали участь без перемоги.

"При цьому деяким учасникам вдавалось вигравати дуже значні лоти з підняттям ціни. Особливо вдалим стало СТОВ "Батьківщина", яке впевнено вигравало аукціони навіть  змагаючись із провідними трейдерами ринку. Ця компанія виграла три останні аукціони", - говорять експерти "Інфоіндустрії".

Там вказують, що залишається під питанням який обсяг аміаку ще може продати із аміакопроводу "Укрхімтрансаміак", але вже зараз можна сказати, що обсяг продажу товару в 123,3 млн грн з ПДВ є суттєвою допомогою для підтримки життєдіяльності транзитера. На думку аналітиків, найбільшим питанням лишається, чи буде транзит аміаку в найближчі 10 років.

За даними "Інфоіндустрії", ціни на торгах заявлялись відповідно рівню ринкових цін, або цінам, тотожнім світовим котируванням. Слід зазначити, що аміаку на ринку майже немає, адже працюють тільки два заводи і більше для власного споживання. Імпорт також проблемний, тож "Укрхімтрансаміак" стає привабливим джерелом у вдалий момент.

Нагадаємо, що в Україні виробництвом аміака займався Одеський  припортовий завод, який розташований у місті Южне Одеської області. Підприємство збиткове і в різні роки мало різні суми боргу. 2016-го ОПЗ зупинився і згодом відновив свою роботу за давальницькою схемою. Давальницька схема — форма взаємодії заводу з приватними компаніями, які дають заводу газ, а отримують натомість добрива: аміак і карбамід. А про те через які оборудки ексголови Фонду державного майна Дмитра Сенниченка підприємство не має змоги нормально працювати читайте у статті Тетяни Безрук "Спільники". Вистава на 10 мільярдів колишнього голови Фонду держмайна Сенниченка".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі