Ціна будівництва Подільського мосту в Києві за п’ять років зросла майже вдвічі

Поділитися
Ціна будівництва Подільського мосту в Києві за п’ять років зросла майже вдвічі © kyivcity.gov.ua
Будівництво мосту тягнеться з 1990-х років

Протягом 2016-2021 років кошторисна вартість будівництва Подільского мостового переходу у Києві зросла з 11,251 мільярда гривень до 19,922 мільярда. На такі зміни у розпорядженні Київської міської державної адміністрації щодо будівництва мосту звернула увагу «Економічна правда».  

Зміни у проєкті будівництва Подільського мосту

В оновленому проєкті до переліку об'єктів будівництва додались лівобережні естакади, в тому числі естакади з'їзду на вулицю Оноре де Бальзака, а також арковий міст через озеро Радунка - незважаючи на те, що у 2019 році в результаті громадських слухань було вирішено будувати міст в обхід озера. Крім того, заступник міського голови Микола Поворозник казав, що «немає сенсу» будувати міст через озеро Радунка. Також в новому проєкті передбачено фінансування будівництва споруд для 700-метрової ділянки метрополітену, що проходитиме під мостовим переходом.

Розпорядження про оновлення проєкту будівництва підписав Поворозник, який виконував обов'язки міського голови під час відпустки Віталія Кличка. Раніше Поворозник таким же чином підписав розпорядження про збільшення вдвічі кошторисної вартості будівництва Шулявського шляхопроводу.

Майже 30 років будівництва

Подільський міст має сполучити Поділ із Райдужним масивом і Троєщиною. Його почали будувати в 1993 році, але майже одразу будівництво зупинилося через брак коштів. Кілька разів будівельні роботи відновлювали, останній – у 2017 році. Обіцяли, що першу чергу відкриють до кінця 2020 року, тепер обіцяють до кінця 2021 року. Водночас, на думку політолога, директора Інституту соціально-політичного проєктування «Діалог» Андрія Миселюка, мер Віталій Кличко маніпулює і насправді міст буде завершено лише через 5-15 років

Генпідрядником будівництва Подільського мостового переходу є компанія «Еко-Буд-Трейд», контроль над якою, за інформацією «ЕП», здійснює «смотрящий» за Києвом Денис Комарницький. Станом на липень 2020 року генпідрядник освоїв на будівництві 9,809 млрд грн. Станом на січень 2016 року цей показник становив 3,424 млрд грн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі