Формула "Роттердам+", за якою ДТЕК Ріната Ахметова реалізує свою продукцію, на думку ПАТ "Центренерго", категорично неприйнятна модель ціноутворення з точки зору державних інтересів і економіки. Про це йдеться в заяві в держкомпанії, пише liga.net.
Наголошується, що з 10 липня запрацював оперативний контракт між "Центренерго" і ДТЕК на поставку вугілля за фіксованою ціною 1660 грн/т. Відвантаження з шахти "Добропілля" вже почалися.
У компанії підкреслюють, що ключові питання залишаються відкритими і "Центренерго" збирається відстоювати свої позиції у їх вирішенні.
"Визнаючи можливість прирівнювання ціни українського вугілля до імпортного біржового паритетом, ВАТ "Центренерго" одночасно наполягає: коефіцієнт "плюс" має враховувати реальні транспортні витрати від української шахти до української ТЕС, а не включати в себе віртуальний фрахт з Нідерландів", - сказано в заяві.
Компанія також відзначає, що середньозважена ринкова ціна електроенергії за поточний місяць становила близько 1,17 грн/кВт, тоді як його собівартість на вугіллі близько 1,6 грн, а в комбінованому режимі майже 1,4 грн.
"Повне невідповідність ринкової ціни електроенергії та її собівартості при закупівлі українського вугілля за ціною 1950 грн/т постійно породжує нові збитки і борги. Годі й говорити про те, що навіть малоприемлемые для "Центренерго" 1950 грн/т - це далеко від собівартості вугілля. Адже насправді вона значно вище", - повідомляє компанія.
Раніше повідомлялося, що в. о. міністра енергетики Ольга Буславец доручила держкомпанії “Центренерго” розглянути можливість закупівлі енергетичного вугілля у компаній групи “ДТЕК” Ріната Ахметова. Отримана пізніше від “Д. Трейдинг” комерційна пропозиція виявилося неприйнятним для “Центренерго” по ряду факторів, компанії продовжують переговори. Про це заявив в. о. директора “Центренерго” Олександр Корчинський.