Тролей у Києві, з якого зірвався хлопець, не проходив жодної перевірки

Поділитися
Тролей у Києві, з якого зірвався хлопець, не проходив жодної перевірки © Національна поліція м.Києва
Навіть зараз уповноваженому органу не вдалось отримати дозвіл на перевірку атракціону.

Тролей біля Пішохідного мосту у Києві, який отримав дозвіл на діяльність у 2020 році, не проходив жодної планової або позапланової перевірки, повідомляє «Економічна правда» із посиланням на дані Державної служби України з питань праці, яка уповноважена проводити такі перевірки.  

В Держпраці зазначили, що  з 2020 року в Україні діє мораторій на планові перевірки. Спочатку його ввели через карантин, пов'язаний з пандемією коронавірусу, а згодом продовжили через воєнний стан. Таким чином із 2020 року планові державні перевірки не здійснюються. В тому числі і атракціонів.

Що стосується позапланових перевірок, то для їх проведення потрібно звернення Кабінету міністрів, працівника підприємства, повідомлення про аварію або нещасний випадок.

При цьому у Держпраці зазначають, що навіть у разі аварії або нещасного випадку розглядають лише випадки з травмування працівників, а не відвідувачів. Смертельний випадок відвідувача атракціону також досі не створив підстав для його перевірки, оскільки компанія-власник «Активна країна» не надала даних про цей інцидент.

В Держпраці кажуть, що звернулись до Національної поліції за інформацією про власників тролея і тільки після її отримання зможуть ровести позапланову перевірку та розпочати процес притягнення до відповідальності.

У 2020 році КМДА провела інвестиційний конкурс на встановлення тролея через Дніпро, в якому перемогла компанія "Активна країна". Угоду уклали на  15 років.

Водночас один із учасників конкурсу зазначив, що відразу три компанії-конкурсанти були пов'язаними з бенефіціарами "Активної країни" Денисом Куртою і Олександром Палажченком.

У 2021 році Київська міська прокуратура намагалась визнати інвестиційний договір на канатну переправу недійсним, але Верховний Суд не задовільнив цього подання. Однак згідно з матеріалами суду тоді прокурор вказував на відсутність у переможця конкурсу досвіду реалізації та експлуатації атракціонів підвищеної небезпеки.

На разі майно атракціону знаходиться під арештом. Щодо об’єктів атракціону призначили низку експертиз, аби з’ясувати, чому юнак зірвався з канатної дороги.

Нагадаємо, 20-річний хлопець загинув 21 липня внаслідок обриву канату на атракціоні між Аркою Свободи та Трухановим мостом. Тіло загиблого змогли знайти у Дніпрі лише наступного дня. Поліція розслідує справу за ч. 2 ст. 272  – порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель людини, та ч. 3 ст. 367 – службова недбалість.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі