Три ТЕЦ у Києві і Харкові переведуть на дорогий газ, щоб економити вугілля на зиму

Поділитися
Три ТЕЦ у Києві і Харкові переведуть на дорогий газ, щоб економити вугілля на зиму
Переведення на газ дозволить додатково зменшити обсяг споживання вугілля на близько 150 тис. тонн на місяць, а також дасть час, щоб компанії додатково поповнили запаси вугілля.

Цього тижня Київські ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, а також Харківська ТЕЦ-5 будуть запущені на природному газі, що дозволить економити близько 150 тис. тонн вугілля на місяць. Про це заявив перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко.

"Цього тижня будуть запущені Київські ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, Харківська ТЕЦ-5 на природному газі, загальною потужністю 600 МВт", - зазначив він.

Як пояснив представник Міненерго, окрім того, що це дозволить додатково зменшити обсяг споживання вугілля на близько 150 тис. тонн на місяць, це також дасть час, щоб компанії додатково поповнили запаси вугілля.

"Такими діями ми даємо можливість генеруючим компаніям поповнити запаси вугілля на складах", - зазначив перший заступник міністра.

Він повідомив, що у листопаді на теплоелектростанції очікується постачання близько 1,9 млн тонн вугілля. В тому числі українського видобутку – 1,4 млн т, імпортованого – близько 500 тис. т. Імпорт очікується з Польщі, США і Казахстану.

Нагадаємо, у цьому опалювальному сезоні не підвищуватимуть тарифи на тепло і гарячу воду. 

Водночас, покриття різниці вартості газу теплопідприємствам ляже на місцеві бюджети. Так, з бюджету столиці виділили 2 мільярди гривень, щоб цього опалювального сезону тарифи на тепло і гарячу воду для населення не підвищувалися.

Як обіцяє Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, уряд надасть субвенцію громадам на покриття частини витрат підприємств теплопостачання, щоб тарифи на тепло для населення не підвищувалися в майбутній опалювальний сезон. 

Станом на 1 листопада запаси вугілля в країні становили близько 630 тис. тонн. На 8 листопада — 479 тис. Зазвичай місячна потреба України — 1,5–2 млн тонн. Країні необхідно імпортувати приблизно 3,5 млн тонн енергетичного вугілля для проходження зими. 

Хто винен в енергетичній кризі та які довгострокові наслідки вона матиме, читайте в матеріалі Юлії Самаєвої "Блекаут влади".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі