Три європейські країни закликають знизити стелю цін на російську нафту — Bloomberg

Поділитися
Цього місяця ЄС планує переглянути встановлений ліміт ціни на нафту РФ.

Естонія, Литва і Польща закликають знизити стелю цін на російську нафту цього місяця, щоб ще більше підірвати фінансування військової машини президента РФ Владіміра Путіна. Про це повідомляє Bloomberg.

Три країни ЄС запропонували, щоб верхня межа, яка була встановлена в грудні минулого року на рівні 60 доларів за барель, була знижена до рівня не більше 51,45 долара за барель. Зазначається, що це на 5% нижче ринкових цін.

Представники 27 країн ЄС мають розпочати дискусії щодо перегляду верхньої межі ціни на нафту РФ, яку G7 та ЄС встановили наприкінці минулого року.

Естонія, Литва і Польща вже давно закликають до більш жорсткого підходу до санкцій проти Москви. Аналогічні вимоги щодо жорсткішого обмеження на переговорах минулого року залишилися без уваги, оскільки США хотіли, щоб верхня межа була встановлена на рівні, який би дозволив російській нафті продовжувати надходити на світові ринки. Для схвалення змін ЄС потребує одностайної підтримки національних урядів, що створює підґрунтя для запеклих переговорів.

Хоча ЄС погодився переглядати граничний рівень цін на нафту РФ кожні два місяці, коли в січні настав термін першого перегляду, США та їхні союзники вважали за краще залишити поріг на рівні 60 доларів. Вони стверджували, що новий механізм вже працює, і це питання буде обговорюватися в березні.

Верхня межа на ціни на нафту РФ має подвійну мету: зберегти потік російської нафти і водночас обмежити доходи Москви від її експорту. За підрахунками трьох східноєвропейських країн, якщо в січні доходи Росії від продажу нафти становили 13 мільярдів доларів, то запропоноване зниження верхньої межі ціни призвело б до їх скорочення на 650 мільйонів доларів.

Раніше повідомлялося, що Індія купує нафту РФ за цінами, значно нижчими за встановлену Заходом стелю цін. Протягом останніх місяців залежна від імпорту Індія скористалася можливістю, яку їй надала знижка на нафту. Дещо більше року тому вона майже не купувала російську нафту, сьогодні ринок країни став вирішальним для Москви, що, своєю чергою, витіснило інших постачальників.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі