Резонансні випадки, коли правоохоронці порушують розслідування проти бізнесу щодо ухилення від сплати податків, є, на думку 56% українців, спробою боротися із порушенням законів України. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Київським міжнародним єнститутом соціології (КМІС) 17-23 лютого.
Водночас сприймають ці справи як тиск на бізнес майже третину опитаних (30%). Інші 14% не змогли визначитися зі своєю думкою.
Там додають, що запитували думку «звичайних» громадян (очевидно, якби опитування проводилося лише серед бізнес-спільноти чи серед представників правоохоронних органів чи державних інституцій, то результати були б іншими).
Опитування проводилося серед 1052 повнолітніх респондентів методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (CATI) у всіх підконтрольних уряду регіонах України. Опитування не проводилося серед громадян, які виїхали за кордон. За звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з ймовірністю 0,95 та з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників близьких до 50% та 1,5% для показників близьких до 5%. У разі війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення.
Раніше ми писали про те, що зросла кількість підприємств, які готові інвестувати у свій розвиток. Кількість підприємств, які використовують у своїй роботі 100% потужності, зараз становить 15%. Для порівняння, у лютому поточного року таких було 6%.