Тотальна корупція не дозволяє зменшити в Україні податковий тиск – думка

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Тотальна корупція не дозволяє зменшити в Україні податковий тиск – думка За розкішний спосіб життя українських посадовців розплачуються платники податків © DonPomidor / Depositphotos
Сьогодні майже половина української економіки перебуває в тіні, зазначає Юлія Самаєва.

Рівень корупції в Україні не дозволяє знизити в країні податкове навантаження, оскільки корупціонери, що нечесно наживаються на державі, формують прогалини у бюджеті, які держава намагається закривати за рахунок платників податків.

Про це у своїй статті для DT.UA пише економічний оглядач Юлія Самаєва. Згідно з наведеними нею розрахунками Центру економічної стратегії (ЦЕС), в Україні від сплати податків ухиляються 62% підприємств, в той час, як майже половина – дають хабарі.

"Корупція не дає знизити податковий тиск, хоч скільки знижуй ЄСВ і хоч як трансформуй податкову систему. Адже корупціонери, що наживаються на державі, множать проломи в її бюджеті, заповнювати які доводиться добропорядним платникам податків. За розрахунками ЦЕС, в Україні 62% підприємств ухиляються від сплати податків і майже половина - дає хабарі. На підставі цих даних дослідники припускають, що тільки в роздрібній торгівлі обсяг хабарів в Україні становить не менш як 8 млрд грн на рік", – відзначає автор.

За словами Самаєвой, дана обставина породжує в Україні колосальну тінізацію економіки, що досягає рівня у 45-50%, в той час як у сусідній Польщі її рівень, за різними оцінками, сягає рівня в 20%.

Аналітик підкреслює, що податкова система, яка страждає від тотальної корупції, веде до перекосів в держвидатках і шкодить добробуту населення, оскільки соціальні функції держави не виконуються.

"Корупція шкодить добробуту громадян - соціальні функції держави не виконуються, зростає рівень бідності, посилюється нерівність доходів і зменшується рівень довіри в суспільстві. Ці фактори, у свою чергу, теж впливають на економічний розвиток. Якби рівень корупції в Україні досягнув рівня Польщі, то рівень довіри в Україні зріс би на 11 п.п., а значення коефіцієнта Джині, що визначає соціальну нерівність, в Україні зменшилося б на 6,8 пункту, що означало б значно рівномірніший розподіл доходів", – вказує Самаєва.

Нагадаємо, 30 жовтня в Україні завершився перший етап подання е-декларацій за 2015 рік для суб'єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Як зазначила Юлія Самаєва, члени Кабінету міністрів України задекларували 7 млн доларів готівкою, а депутати Верховної Ради – майже 12 млрд грн, 70% з яких також складають готівкові кошти.

За даними дослідження Transparency International Україна в 2015 році, середній розмір хабара становив близько 40 тис. грн, тоді як в 2014 році чиновники брали в середньому 30 тис. грн. При цьому лише п'ята частина чиновників (19%), яких судили за вимагання або отримання хабара, опинилася за гратами. Быльше всього за корупцію в Україні було засуджено працівників правоохоронної сфери - 14% від усіх справ.

Детальніше про згубний вплив корупції на українську економіку читайте в статті Юлії Самаевой "Шоу корупційного абсурду" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі