Торгова мережа "Брусничка" Ріната Ахметова іде з ринку через збитки

Поділитися
Торгова мережа "Брусничка" — це друга українська мережа, яка закривається через війну на Донбасі © ФК Шахтер
Остаточне рішення про закриття бізнесу вже прийнято - розпочата процедура банкрутства

Торгова мережа "Брусничка" закриває свої магазини через величезні збитки. Більша частина магазинів компанії, яка приносила 80% прибутку, залишилася на окупованій території.

Компанія Український ритейл Ріната Ахметова закриває свою мережу продуктових магазинів "Брусничка". Як з'ясувало НВ Бізнес, місяць тому стартувала процедура банкрутства компанії.

Факт виходу мережі з ринку підтвердив і директор компанії Український рітейл Євген Хворостянко.

"Брусничка" - це друга українська мережа після Амстора Вадима Новинського, яка закривається після початку війни на Донбасі.

Найбагатший українець Рінат Ахметов вирішив інвестувати кошти в новий для себе бізнес - ритейл, у 2007 році. Тоді компанія Український рітейл відкрила свої перші магазини в Донецьку, після чого почала виходити в інші регіони країни. Мережа розвивалася швидкими темпами і вже через чотири роки керувала 78 магазинами в Донецькій, Луганській, Запорізькій, Дніпропетровській та Харківській областях. Ще через три роки, в 2014 році, мережа налічувала вже 135 магазинів.

В середині жовтня Господарський суд Дніпропетровської області почав процедуру банкрутства компанії Український рітейл за заявою її генерального директора. Загальна кредиторська заборгованість компанії становить 1,098 млрд грн, сказано в ухвалі суду. Банкам компанія винна близько 186 млн грн, співробітникам - 6,5 млн грн. Але найбільша заборгованість, в розмірі 652 млн грн у ритейлера перед постачальниками. "Для більшості мереж нормальним є борг перед постачальниками в розмірі 20−30 млн грн, якщо мова йде про заборгованість в 100 млн грн - це вже поганий сигнал. У цьому разі, сума просто величезна і перевищує 600 млн грн.

Активів компанії не вистачить, щоб розрахуватися з усіма боргами. Балансова вартість активів Українського рітейлу становить близько 223 млн грн, а розмір дебіторської заборгованості - близько 34 млн грн.

Раніше Господарський суд Дніпропетровської області визнав банкрутом "Торговий дім "Амстор" Вадима Новинського і відкрив ліквідаційну процедуру. Про це повідомляє Finbalance з посиланням на ухвалу суду від 3 жовтня.

Раніше суд визнав банкрутом "Торговий дім "Амстор" двічі – 23 липня і 21 травня 2019 року.

Вадим Новинський став співвласником "Амстора" в 2009 році. Його "Смарт-холдинг" позиціонує свою "Амстор Рітейл Груп" як компанію з управління комерційною нерухомістю, яка виступає оператором 14 торгових центрів (ТЦ) у восьми містах центральної і східної України.

Загальна площа ТЦ - понад 190 000 квадратних метрів. Група співпрацює з такими мережами, як "Золотий вік", "Лотос", Kari, "Брокард", "Сільпо та Comfy.

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі