Топ-100 найбагатших українців: Ахметов володіє третиною статків всіх учасників рейтингу

Поділитися
Топ-100 найбагатших українців: Ахметов володіє третиною статків всіх учасників рейтингу © ФК Шахтер
Лідери рейтингу одним махом могли б погасити половину держборгу країни.

Сто найбагатших українців багатіє у 12 разів швидше, ніж зростає ВВП країни, а в 2018 році темп приросту їхніх статків тільки збільшився – з +33 % минулого року до 43 % цього. Тепер сотня найбагатших співвітчизників сконцентрувала в своїх руках $ 37,5 млрд, що становить половину всього держборгу країни, відзначає "Новое Время", яке спільно з інвесткомпанією Dragon Capital опублікувало вже традиційний рейтинг Топ-100 найбагатших українців. І це на тлі того, що Україна за показниками благополуччя посідає 123 місце в світі серед 140 країн.

Росту активів найбагатших українців сприяло зростання споживання на біржах сировини металургійної і залізорудної продукції. А це відразу сім осіб з числа тих десяти, які зайняли перші місця в рейтингу Топ-100, контролюють активи, що виробляють продукцію з низькою доданою вартістю.

Найбільше скористався ринковою кон'юнктурою Рінат Ахметов, який в черговий раз очолив рейтинг найбагатших співвітчизників. Завдяки зростаючому попиту на метали його статки за рік зросли відразу на 76 %. А якщо говорити в абсолютних цифрах, то власник СКМ став багатшим на $ 5,3 млрд. Таким чином Рінат Ахметов володіє третиною всіх сттків топ-100 найбагатших українців. А ще вони 284 рази більше, ніж у бізнесмена, який перебуває на останньому місці в топ-100.

Непогано зросли активи членів приватгрупппи– Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова та Олексія Мартинова. В кінці 2016 року вони втратили свій найбільш публічний актив – Приватбанк, але завдяки своєму феросплавному бізнесу зуміли відновити свої позиції.

В 2018 році виграли і ті учасники Топ-100, хто має нафтогазові активи, адже ціни на енергоносії у світі також пішли в ріст. Серед них виділяється Микола Злочевський, колишній глава Мінприроди часів Віктора Януковича, який на цій посаді контролював якраз українські надра. Тепер він володіє найбільшою приватною нафтогазовою компанією країни – Burisma. Та ще й придбав у іншого колишнього друга Януковича Юрія Іванющенка кілька газодобувних компаній. Так Злочевський виявився 11-му місці рейтингу, а його активи виросли до $ 636 млн.

У той же час в список потрапили сім нових фігурантів. Найбагатший із них так званий неформальний господар Одеси Володимир Галантерник. Він непублічна особа, живе у Великобританії, але через ланцюжок різних фірм контролює низку найприбутковіших активів рідного приморського міста. Так, за даними одеських активістів, Галантернику підвладний знаменитий ринок Привоз, а також зона відпочинку Аркадія-Сіті і низка будівельних компаній. У рейтингу-2018 новачок відразу ж виліз на 30‑е місце з $ 155 млн.

В рейтинг найбагатших вперше також потрапили сім'я Габович і брати Супруненки. Основні активи цих фінансово-споріднених структур – нерухомість у центрі Києва. Аналітики Dragon Capital оцінили їні статки у $ 49 млн (Габовичі) і $ 48 млн (Супруненки), що дозволило їм зайняти 94‑е і 97-е місце в топ-100 найбагатших.

В рейтингу вперше виявилися і два столичних забудовника – Максим Микитась та Володимир Зубик. Перший – як співвласник компанії Укрбуд, другий – компанії Інтергал-буд. Обидві фірми входять в число лідерів столичного ринку і з початку 2017 року ввели в експлуатацію столиці та області 36 тис. квартир.

Ще одна пара новачків– В'ячеслав Клімов і Володимир Поперешнюк, капітали кожного з яких Dragon Capital оцінила в $ 102 млн. Бізнесмени відрізняються від більшості учасників рейтингу тим, що створили своє підприємство з нуля і без участі в приватизаційних конкурсах.

За даними аналітиків, активи найбагатших людей України будуть продовжувати рости, оскільки світова економіка зростає, споживаючи все більше сировини, в тому числі і милих серцю й гаманцю українських мільярдерів металів.

Нагадаємо, що минулого року рейтинг найвпливовіших українців від журналу "Фокус" очолив президент Петро Прошенко. Також до першої десятки списку увійшли екс-прем'єр Арсеній Яценюк, чинний прем'єр Володимир Гройсман, секретар РНБО Олександр Турчинов, міністр МВС Арсен Аваков, генпрокурор Юрій Луценко, глава адміністрації Ігор Райнін, мер Києва Віталій Кличко, голова фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко, бізнесмени Ігор Коломойський і Ринат Ахметов.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі