Згідно зі звітом Міністерства економічного розвитку щодо діяльності 94 найбільших держкомпаній за дев'ять місяців, структура портфеля цих підприємств за січень-вересень 2016 року не змінилася. Найбільші активи портфеля сконцентровані в нафтогазовому секторі (НАК "Нафтогаз України"), транспорті (ПАТ "Укрзалізниця") та електроенергетиці (ДП НАЕК "Енергоатом").
Чистий прибуток портфеля найбільших держкомпаній обумовлений зростанням прибутку в нафтогазовому секторі та енергетиці, пояснює МЕРТ. У нафтогазовій галузі він склав 25,5 млрд грн, що в 120 рази перевищує показники аналогічного періоду попереднього року. Зростання чистого доходу показали всі сектори портфеля, крім хімічної та вугільної промисловості, в яких цей показник скоротився відповідно на 38% - до 7,5 млрд грн і на 18% – до 3,9 млрд грн.
"Це зростання можна пояснити реформуванням цінової політики "Нафтогазу", чистий прибуток якого збільшився в 108 разів порівняно з аналогічним періодом 2015 року", – зазначає МЕРТ.
За даними відомства, за дев'ять місяців 2015 року "Нафтогаз" отримав чистий прибуток на рівні 234 млн грн, а за січень-вересень 2016 року – 25,5 млрд грн.
Збільшення чистого прибутку на 37,9% в енергетиці МЕРТ пояснюють суттєвим збільшенням чистого прибутку ПАТ "Центренерго", ПАТ "Укргідроенерго", НЕК "Укренерго".
Чистий прибуток держпідприємств у транспортній сфері зменшився з 5,9 млрд за дев'ять місяців 2015 року до 4,3 млрд грн в 2016 році. Як зазначає міністерство, це відбулося за рахунок зменшення чистого фінансового результату "Адміністрації морських портів України" (з 3,3 млрд грн до 2,9 млрд грн) і морського торговельного порту "Південний" (з 1,1 млрд грн до 555 млн грн). В той же час ДП "Міжнародний аеропорт Бориспіль" поліпшив його вдвічі (з 467 млн грн до 1 млрд грн).
За даними МЕРТ, загальна вартість активів портфеля найбільших держкомпаній виросла в річному численні на 14,9% - до 1351 млрд грн.
Нагадаємо, що прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що в ПАТ "Одеський припортовий завод" (ОПЗ), ПАТ "Укрзалізниця", Українському державному підприємстві "Укрхімтрансаміак" та ДП "Укрспирт" є необхідність у зміні менеджменту і створенні наглядових рад.
Повідомлялося, що прибуток ста найбільших держпідприємств України за 2015 рік склала 2,6 млрд грн в порівнянні зі збитками в 7,4 млрд грн роком раніше.