Експерти відзначили, що через продэмбарго Росія втратила від 1,3 до 1,5 млрд доларів, а Туреччина у відповідь ввела мита на постачання низки російської продукції.
При цьому Анкара зуміла переорієнтувати експортні потоки в тому числі в ті країни, які мають з Росією особливі торгові режими. Так, поставки в Білорусь зросли більш ніж у сім разів, в Казахстан - у 12,2 рази, в Азербайджан - 54,1 рази. У той же час на Росії місцеві виробники помідорів і огірків отримали нішу на ринку розміром 0,5 млрд доларів.
Відносини між Росією і Туреччиною загострилися після того, як 24 листопада 2015 року турецькі винищувачі ліквідували порушив повітряний простір країни російський літак Су-24, який залетів в повітряний простір Туреччини після бомбивих ударів на прикордонні райони Сирії. Уряд РФ ввів заборону на ввезення таких продуктів з Туреччини: частини тушок і субпродукти курей домашніх, заморожені, частини тушок і субпродукти індиків, заморожені, томати, цибуля, капуста, огірки, гвоздики, апельсини, виноград, яблука, груші, абрикоси, сливи, суниця, а також сіль.
У середині 2016 року відносини почали налагоджуватися, а санкції стали пом'якшуватися, при цьому помідори та огірки залишаються під дією ембарго.