Віце-прем'єр-міністр - міністр соціального розвитку України 3вважає за необхідне надати державі більше можливостей контролювати діяльність соціальних фондів і відповідно, нести більшу відповідальність за це. Про це він розповів в інтерв'ю ZN.UA.
За словами Тігіпка, поки що всі соціальні фонди, крім Пенсійного, належного контролю з боку держави не мають, оскільки правління, яке приймає бюджет, яке затверджує керівництво фондів, складається з 15 представників уряду, 15 представників профспілок та 15 роботодавців України.
"Тобто при такому розкладі уряд, навіть якщо захоче проголосувати проти, залишається в меншості. Уряд може тільки ініціювати якісь речі", - пояснює міністр.
"Тому що сьогодні часто така потрійна відповідальність призводить до того, що де багато няньок, там дитя каліка", - додає він.
Як варіант Тігіпко вважає можливим посилити вплив держави шляхом надання певних важелів впливу на процес затвердження бюджету.
"Нехай усі приймають рішення, але державі потрібно дати стоп-кран, яким певні речі потрібно зупиняти. Насамперед я кажу про затвердження бюджету, який має більш ретельно аналізуватися державою, та у держави повинні бути важелі, щоб не допускати фінансових операцій, якщо бюджет адміністратора містить якісь незрозумілі речі. У нас там вистачає проблем. Останній приклад - Служба зайнятості (арешт голови служби Володимира Галицького, - ред)", - вважає віце-прем'єр.
Повний текст інтерв'ю Юрія Сколотяного з міністром соціальної політики Сергієм Тігіпком читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn