За інформацією ZN.UA, С. Тігіпко оцінив майбутній продаж як глибоко збитковий для держави і запропонував провести його за нормальною схемою, з залученням інвестиційних радників, міжнародними презентаціями та ін. Тобто, повернутися до схеми продажів обленерго зразка 2000 року. У цьому випадку продати можна помітно вигідніше для держави.
Проблема в тому, що це ж означає, що ключові покупці в разі такого продажу можуть переплатити. Приміром, на той же «Київенерго» (або «Дніпроенерго», або «Дніпрообленерго») цілком могли б знайтися бажаючі і за кордоном.
На засіданні уряду Мінфін заявив тільки, що 25-процентні пакети ніякого вирішального значення не мають.
Згідно з рішенням Кабміну, в поточному році будуть продані державні пакети акцій генеруючих компаній «Дніпроенерго» (25%) і «Західенерго» (45,1%), 25% акцій «Київенерго», по 50% акцій у «Вінниця-», «Дніпро-» , «Закарпаттяобленерго», по 45% «Крименерго» і «Чернівціобленерго», 40,06% - у «Донецькобленерго» і, нарешті, 25,99% - в «Тернопільобленерго».
Іншими словами, з 11 компаній тільки в трьох продаються контрольні пакети. В інших, як і було обіцяно, продаються неконтрольні.
Докладніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в статтіІгоря Маскалевича «Приватизація в енергетиці: квітневі тези».