Курс гривні до долара відсутній у липневому індексі Біг-Маку, оскільки мережа Mcdonald's тимчасово закрила свої ресторани швидкого харчування після російського вторгнення, і цей бургер в Україні поки купити не можна. Це випливає з даних рейтингу видання The Economist.
У рейтингу також відсутній російський рубль. Mcdonald's пішов з цієї країни у зв'язку з агресією проти України.
Найбільш недооціненими валютами світу в липні 2022 року є грошові одиниці Індонезії, де Біг-Мак коштує на 54,6% дешевше, ніж у США, Румунії (-55,7%) і Венесуели (-65,8%).
Переоціненими валютами є лише швейцарський франк (+30,3%), норвезька крона (21,6%), уругвайський песо (+18,1%), шведська крона (+8,5%) і канадський долар (+2,0%).
У зоні євро Біг-Мак коштує на 7,5% дешевше, ніж у США.
Раніше повідомлялося, що McDonald’s має наміри відновити роботу в Україні. Перші заклади можуть відкритися в серпні. Про це на умовах анонімності розовів керівник одного з київських ресторанів McDonald’s.
Індекс Big Mac index був розроблений виданням The Economist в 1986 році. Методологія розрахунку індексу базується на теорії паритету купівельної спроможності (ПКС), за якою валютний курс повинен зрівнювати вартість кошика товарів (в даному випадку бургера Mcdonald's) в різних країнах.
Нагадаємо, останній індекс Біг-Мака по УКраїні був оприлюднений в лютому. Дослідження показало, що українська гривня є однією з найбільш недооцінених валют у світі. І реальний курс гривні до долара має складати 12 гривень.
Найбільш реальний курс гривні в Україні був всередині 2008 року - гривню недооцінили на 33%. Офіційний курс був 4,6, а за індексом – 3,08. "Біг Мак" коштував 11 грн.
А найбільш недооціненою гривня була на початку 2015 - на 74,9%. Офіційний курс був 15,82, а за індексом – 3,97. "Біг Мак" коштував 19 грн.