Обмеження за термінами повернення валютного здобутку та відстрочення постачань за імпортними контрактами можуть збільшити вдвічі - із 180 до 360 днів. Обмеження за термінами повернення валютного здобутку та відстрочення постачань за імпортними контрактами можуть збільшити вдвічі - із 180 до 360 днів. Відповідний законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» (щодо строків зарахування валютної виручки)» №7214 зареєстрований у Верховній Раді 5 жовтня 2010 народним депутатом від фракції Партії регіонів Дмитром Шпеновим.«З метою оптимізації порядку здійснення зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД), пропонується встановити обмеження терміну повернення валютної виручки і терміну відстрочення постачань за імпортними контрактами на термін 360 днів», - йдеться в пояснювальній записці.
Депутат вважає, що обмеження щодо товарної поставки і необхідності повернення валютного здобутку у 180-денний термін ускладнює здійснення експортних та імпортних операцій і обмежує права суб'єктів ЗЕД.
За твердженням автора змін, прийняття даного законопроекту дозволить оптимізувати порядок здійснення зовнішньоекономічної діяльності, спростити для підприємств формування експортної/імпортної стратегії та здійснення експортних/імпортних операцій.
Нагадаємо, термін повернення валютної виручки із 90 до 180 днів був збільшений з 1 січня 2008 року. Пізніше, у рамках боротьби з наслідками фінансово-економічної кризи, у листопаді 2009 року термін повернення було знову зменшено до 90 днів. Проте вже 20 січня 2010 норма, яка встановлювала строк 180 днів, була відновлена.
Поділитися
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК