Термін оформлення невитребуваних земельних паїв хочуть продовжити - Мінагрополітики

Поділитися
Термін оформлення невитребуваних земельних паїв хочуть продовжити - Мінагрополітики © Офіс генерального прокурора
Проєкт закону ще не зареєстрували в парламенті.  

Існує велика імовірність, що строк оформлення невитребуваних земельних паїв буде продовжений до кінця воєнного стану і ще додатково на два роки. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, пише Delo.ua.

Основною причиною необхідності відстрочки є обмеження функціоналу Державного земельного кадастру, які діють під час військового стану і створюють складнощі з оформленням паїв.    

“Я знаю, що в Верховній раді є думки, щоб перенести цей строк до закінчення військового стану плюс додаткові два роки. Особисто я вважаю, що це питання потрібно закрити якомога швидше, але у прихильників відстрочки теж є свої аргументи, які варто враховувати”, – пояснив міністр.

Але вказана причина не є єдиною. Питання оформлення невитребуваних паїв можуть підхопити певні політичні сили, які вважають, що в громадян у такий спосіб можуть забрати земельні паї.

Відповідно до діючого законодавства, власники невитребуваних земельних часток (паїв) або їх спадкоємці повинні до 1 січня 2025 року оформити право власності на ці земельні ділянки. Якщо це не зробти, то власники будуть вважатися такими, що відмовились від одержання земельної ділянки.

Видання зазначає, що загальна площа невитребуваних паїв оцінюється в 400 тис. га. Це співставно з всіма площами сільгоспземель такої країни як Ізраїль.  

Крім того, кількість громадян, котрі не оформили земельні паї належним чином, оцінюється приблизно в 65 тис. 

Звичайно, для відстрочки кінцевої дати оформлення невитребуваних земельних паїв Верховна Рада має прийняти відповідний закон, котрий в майбутньому буде зареєстрований в парламенті.

Нагадаємо, що з 1 січня набули чинності поправки до Земельного кодексу, згідно з якими право на купівлю орної землі отримали юридичні особи, а максимальна площа земельних ділянок, які можна продавати в одні руки, зросла в сто разів — від 100 до 10 тисяч гектарів. Як реагують на це українці читайте в матеріалі - Монолог фермера. «Запускати ринок землі для іноземців під час війни — це злочин». 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі