Тепловики попередили споживачів про подорожчання опалення до 40 грн у деяких містах з 1 лютого

Поділитися
"Нафтогаз" неправильно розрахував обсяги споживання газу. За помилку доведеться платити населенню.

З 1 лютого опалення у деяких містах України може подорожчати до 40 грн. за 1 куб. м. Причина – ДК "Нафтогаз Трейдинг" неправильно порахував обсяги споживання газу. Про це йдеться у заяві профільної асоціації "Укртеплокомуненерго".

Зазначається, що 10 підприємств теплопостачання повідомили в асоціацію про нестачу газу за фіксованими цінами для населення та бюджетних установ у своїх містах. У жовтні та грудні їм не вистачило майже 40 млн м³ газу за фіксованими цінами, гарантованими державою.

Тепер, через прорахунок підприємства "Нафтогазу", теплопостачальні підприємства будуть змушені покривати нестачу газу за ринковими цінами.

Відповідно, зростуть ціни для кінцевих споживачів газу. Йдеться насамперед про такі міста: Вінниця, Жовті Води, Миргород, Херсон, Теплодар, Нововолинськ, Кам'янець-Подільський, Шепетівка та Старокостянтинів. Теплопостачальні підприємства цих населених пунктів не зможуть розрахуватись за газ уже у січні.

Через неможливість ТКЕ розрахуватися за газ споживачі можуть потрапити до постачальника "останньої надії": "Газ може надаватися лише 2 місяці, не за фіксованою “соціальною” ціною 7,42 тис. грн за 1 тис. кубометрів, а ринковою. У січні вона становить близько 40 тис. грн за 1 тис. кубометрів", - зазначили в "Укртеплокомуненерго".

За результатами жовтня та грудня збитки галузі вже перевищили 1,1 млрд грн, оскільки ринкова вартість у жовтні склала 24 933 грн за 1 тис. м³, а у грудні – 29 106 грн за 1 тис. м³.

При цьому "Нафтогаз" відмовляється коригувати свої розрахунки.

Раніше у "Нафтогазі" порахували, скільки в середньому платить населення за газ в опалювальний період.

Як писало ZN.UA, у "Нафтогазу" немає грошей на покупку імпортного газу, необхідного для проходження першого кварталу 2022 року.   Про це можна прочитати у статті Андрія Коболєва, екс-глави правління НАК "Нафтогаз України" -     "Прогноз-2022. Що буде з газом?"     .

Також Коболєв перерахував причини, через які Україна змушена буде імпортувати газ на початку 2022 року.

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі