Темпи зростання світової економіки продовжують знижуватися – МВФ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В основному це торкнеться країн Єврозони і США.

Економіки переважної більшості країн сповільнилися, темпи зростання глобальної економіки знизилися до 3% в рік, найнижчого рівня в період після глобальної фінансової кризи 2007-08 рр., навіть у порівнянні зі скромними темпами економічного зростання в 3,7% у 2017-му році, це суттєве уповільнення. Згідно останньому глобальному прогнозом МВФ, в 2020-му році зростання світової економіки може прискориться до 3,7% завдяки прискоренню темпів економічного розвитку ряду країн Латинської Америки і Близького Сходу. Втім, економіти МВФ не заперечують, що цей прогноз може бути погіршений якщо напруга у глобальній торгівлі збережеться, а зниження обсягів виробництва в світі не зупиниться.

Темпи економічного зростання розвинених економік сповільниться до 1,7% в 2019 і 2020-му роках. В основному це торкнеться країн Єврозони і США. Головні причини – скорочення обсягів виробництва і глобальної торгівлі. Втім, прогноз МВФ для Бразилії, Китаю, Росії, Індії і Мексики також не балгоприятный.

У свою чергу економіки країн покажуть зростання в 3,9% за підсумками 2019-го і 4,7% в 2020-м. Але і серед них буде чимало тих, кого торкнеться рецесія. "Країни, що розвиваються, більш вразливі. У середньому відстаючі регіони мають гірші показники здоров'я, низьку продуктивність праці та більшу частку зайнятості в сільському господарстві і промисловості, ніж в інших регіонах усередині країни. Крім того, коригування у відстаючих регіонах відбувається повільніше, а несприятливі потрясіння надають більш тривалий негативний вплив на економічні показники, - відзначає головний економіст МВФ Гіта Гопинат. – Політики цих країн повинні допомагати їм швидше реагувати на глобальні зміни. Це дозволить їм витримати це випробування з гідністю".

Основні ризики, які на думку МВФ вплинуть на розвиток світової економіки – це торгове протистояння США і Китаю, посилення політики протекціонізму, збільшення бар'єрів для світової торгівлі і зниження обсягів виробництва.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі