Національний банк України очікує в наступному році високі темпи зростання кредитування. Про це заявила перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова під час круглого столу за підсумками роботи банківської системи, пише ЕП.
"У 2018 році темпи кредитування населення зростали дуже високими темпами. Темпи зростання становили близько 40% рік до року. Ця тенденція почалася на початку 2017 року, і ми очікуємо, що в наступному році зростання кредитування продовжиться", - заявила Рожкова.
За її словами, лідером було споживче кредитування або заставні кредити.
"Дуже багато банків пішли в цей сегмент оскільки він високодохідний і широко диверсифікований. Незважаючи на такий високий темп зростання ми не бачимо системних ризиків в цьому напрямку", - додала Рожкова.
Тим не менш, в 2019 році в процесі діагностики НБУ планує приділити особливу увагу споживчому кредитуванню для того, щоб зрозуміти, наскільки цей портфель може витримувати навантаження в разі якихось кризових умов.
"Іпотека починає відновлюватися, хоча тенденції нестійкі", - сказала Рожкова.
Щодо кредитування корпоративного сектора, то зараз статистика не дає розуміння повної картини - протягом 2018 року банки здійснювали багато реструктуризацій і списань раніше зарезервованих активів.
"Кредитування позичальників, які не допустили агресивних дефолтів протягом кризового періоду, зростає досить високими темпами - 23% рік до року у гривні і 17% рік до року у валюті. Банки концентруються на кредитуванні сільського господарства, будівництва, переробної промисловості", - констатувала перший заступник голови НБУ.
"Ми бачимо зростання кредитування оборотних коштів. Бізнес позитивно налаштований і готовий брати кредити. Банки також очікують, що протягом наступних 12 місяців буде зростання кредитування", - резюмувала Рожкова.
Повідомлялося, що в жовтні обсяг непрацюючих кредитів українських банків збільшився на 0,5% або на 3,56 млрд грн, при цьому досяг рекордного рівня в 666,34 млрд грн.
Нагадаємо, що перший заступник глави Нацбанку Катерина Рожкова раніше заявляла, що вперше, починаючи з 2013 року, банківський сектор економіки України може вийти на прибуткову діяльність.
На засіданні з головами найбільших банків керівництво НБУ запевнило банківський сектор, що введення воєнного стану ніяк не позначиться на роботі банківського сектору.