Про це на Всесвтіньому економічному форумі в Давосі сказав глобальний виконавчий директор і президент The Boston Consulting Group Річ Лессер.
"Завдяки новим ефективним способам виробництва процес виготовлення продукції в США коштує майже стільки ж, скільки і в Китаї. Тож скоро ми побачимо зміну логіки. Продукцію буде вигідніше виробляти ближче до ринку збуту. Це одна зміна в глобалізації. Інший її результат, який я вважаю позитивним, - це те, що з'явилася велика міжнародна інфраструктура збуту. І невеликі виробники, які раніше були змушені обмежуватися своїм невеликим національним ринком, тепер мають доступ до покупців по всьому світу. В них тепер більше можливостей", - сказав експерт.
Раніше екс-глава ради НБУ та екс-директор Національного інституту стратегічних досліджень Анатолій Гальчинський зауважував, що у новому форматі глобалізації світовими лідерами можуть стати Японія та Великобританія. В нових зовнішньополітичних реаліях міжнародне лідерство США міг би зберегти забезпечити Барак Обама, як один з найбільш інтелектуальних президентів в історії США.
Детальніше про наявну кризу глобалізації та характер системних трансформацій світового порядку читайте в інтерв'ю Анатолія Гальчинського для DT.UA у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".