Через кілька днів в Україні починається опалювальний сезон. За даними Держкомстату, тарифи на компослуги за рік зросли на 35%. Крім того, на послуги ЖКГ йде майже 14% доходу українців. А з огляду на цінове ралі на газ в Європі, ситуація навряд чи поліпшиться. ZN.UA підсумувало, що зміниться з 1 жовтня.
Ціни на газ
Як відомо, з 1 травня був введений річний тариф на газ, який доступний всім українцям. При цьому річна вартість залишиться фіксованою до кінця квітня 2022 року.
Більшість постачальників газу населенню встановили річні тарифи до 9 грн за кубометр. Хоча, в залежності від компанії, тарифи коливаються від 7,80 до 13,50 грн за 1 куб. м.
Також постачальники пропонують населенню місячні ціни на газ. При цьому місячні тарифи, встановлені на жовтень, знаходяться в діапазоні від 7,97 грн до 31,06 грн за 1 куб. м.
Тарифи на електроенергію
Нагадаємо, що Кабмін вирішив знизити з 1 жовтня тариф для тих, хто споживає менше 250 кВт · год на місяць до 1,44 гривень.
А ось інші споживачі, які не зможуть знизити споживання електроенергії, заплатять за послуги за старим тарифом, тобто по 1,68 гривні.
Додамо, що тарифи на електроенергію передбачені до 30 квітня 2022 включно.
Тарифи на тепло і гарячу воду
У Кабміні заявили, що у органів місцевої влади немає підстав для збільшення тарифів. Оскільки теплокомуненерго можуть купити дешевий газ від "Нафтогазу" за фіксованою ціною 7,42 гривні за кубометр, залишивши тарифи на свої послуги без змін.
Однак зростання цін вже спостерігається по всій країні. Експерти очікують зростання тарифів, залежно від рішення місцевої влади, на рівні 20-80%.
До слова, в Броварах на Київщині з 29 вересня запропоновано збільшити тарифи на тепло на 23% в порівнянні з минулим роком.
А ось в Києві ще не затвердили тарифи на опалення.
«Ми чекаємо від держави відповіді на ключове питання: яким буде механізм компенсації місцевим бюджетам, щоб ми могли не підвищувати тариф для населення. Тому тариф до сих пір не затверджений! », - заявив Кличко.