Світовий банк рекомендує Росії вихід з кризи за грецьким сценарієм.
"Минулий досвід глобальної фінансової кризи багато країн використовували як нагода для структурних реформ. Наприклад, країни Європи, які пройшли складний шлях, у тому числі Греція, яка вирішила питання зниження зарплат у державному секторі на тлі соціальних протестів. Це було складним політичним рішенням, але в кризовий час людям легше прийняти жорсткі рішення", - сказала в інтерв'ю ТАСС головний економіст Світового банку по Росії Біргіт Ханзль.
На її думку, зараз ключове завдання уряду Росії - гарантувати макроекономічну стабільність, у тому числі стабільність фінансового сектора.
"Якщо в середньостроковій перспективі ціни на нафту вийдуть на новий рівноважний рівень, який буде істотно нижче того, що був раніше, потрібно буде привести видаткову частину бюджету у відповідність. Зниження доходів протягом певного часу вимагає зміни стратегії витрат. В іншому випадку, необхідно збільшувати держборг і, відповідно, дефіцит бюджету", - уточнила вона.
Як раніше писало видання The Financial Times, Греція і Росія зіткнулися з проблемою великих боргів.
Повідомлялося, що Morgan Stanley підвищив прогноз зростання інфляції в Росії у 2015 році у зв'язку з більш істотним, ніж передбачалося раніше, падінням цін на нафту.
Як уже писало видання The Financial Times, близько 40 % активів Резервного фонду Росії доведеться витратити протягом найближчих трьох років, щоб покрити очікуване збільшення дефіциту бюджету.