Світовий банк може відкрити Україні в цьому календарному році доступ до фінансових ресурсів на суму в $ 3,5 млрд, а не $ 1 млрд, як було оголошено раніше. Про це йдеться в довідці, наданій у профільному регіональному підрозділі СБ.
Згідно з документом, Банк готовий внести близько $ 1,5 млрд в операції з підтримки бюджету України в 2014 році. Раніше на ці цілі передбачалося виділити приблизно $ 1 млрд, чим і обумовлена загальна надбавка.
Кошти буде надано лише в тому випадку, якщо "з'явиться зв'язний макроекономічний підхід" до врегулювання української кризи, а "уряд проведе необхідні реформи".
І те, і інше передбачається антикризовою рятувальною програмою для Києва. $ 1,5млрд - орієнтовний внесок СБ у цю програму.
Інша сума складається з позик по лінії головної організації цієї групи - Міжнародного банку реконструкції і розвитку (МБРР) - в цілому приблизно на $ 1,6 млрд, і позикових проектів Міжнародної фінансової корпорації на $ 400 млн. МФК - організація групи СБ, яка спеціалізується на роботі з приватним бізнесом.
За лінією МБРР готують п'ять нових позик - на покращення системи енергопередач ($ 354 млн.), на підвищення енергоефективності систем опалення на районному рівні ($ 332 млн), на розвиток міської інфраструктури ($ 300 млн), на підтримку реформи системи охорони здоров'я на обласному рівні ($ 300 млн) і на модернізацію мереж соціальної підтримки населення ($ 300 млн). Протягом цього року їх має бути розглянуто Радою директорів СБ і затверджено - звичайно, у разі відповідності запропонованим вимогам. У будь-якому випадку, гроші за них будуть виділятися не відразу, а поступово, у міру реалізації проектів.
Загалом за найближчі два роки міжнародне співтовариство планує виділити на підтримку України до $ 27 млрд. Основну частину - від $ 14 млрд до $ 18 млрд - бере на себе МВФ. Фахівці в кулуарах нинішньої сесії керівних органів Фонду та Банку кажуть, що внесок МВФ, швидше за все, буде ближчим до верхнього порогу, оскільки збір коштів серед інших потенційних донорів йде нелегко. В принципі про це ж свідчить і передбачуване збільшення внеску в загальну скарбничку з боку Світового банку.
Київ стверджує, що виконав всі умови для отримання першого траншу фіндопомоги МВФ.
Нагадаємо, раніше глави фінансових міністерств і центральних банків країн G7 обговорили можливість надання фінансової допомоги Україні.
Україна і МВФ домовилися про кредит на $ 14-18 млрд. Рада директорів МВФ планує розглянути і остаточно затвердити дворічну програму кредитування України в обсязі близько 14-18 млрд дол. в кінці квітня - на початку травня.
Раніше експерти СБ заявляли про те, що виконання Україною вимог Міжнародного валютного фонду (МВФ) в рамках надання допомоги країні може призвести до падіння рівня споживання і інвестицій у виробництво, що негативно позначиться на темпах зростання економіки. !zn
Читайте також:
Світовий банк проаналізував наслідки кредиту МВФ для України
МВФ виділить Україні кредит у $ 14-18 млрд у квітні в рамках міжнародної допомоги до $ 27 млрд