Україна отримала $1,34 млрд доларів як шосте додаткове фінансування в межах проекту Світового банку "Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні" (PEACE in Ukraine). Про це повідомляє пресслужба Мінфіну України.
Фінансова допомога, зокрема, складається з позики Світового банку на $1,086 млрд доларів, які надійшли через Цільовий фонд з надання необхідної кредитної підтримки Україні (ADVANCE Ukraine) під гарантії японського уряду.
Зазначається, що шосте додаткове фінансування у межах проекту включає і гранти, а саме:
- $190 млн доларів від Норвегії через Цільовий фонд підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (URTF);
- $50 млн доларів від уряду США;
- $20 млн доларів від уряду Швейцарії.
У Мінфіні пояснили, що гроші спрямують на часткову компенсацію видатків українського держбюджету не пов’язаних зі сферою безпеки та оборони, зокрема, на пенсійні виплати, а також виплати працівникам Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що міжнародна фінансова допомога є важливим внеском у підтримку фінансово-економічної стабільності країни, а також дозволяє забезпечувати першочергові соціальні видатки під час повномасштабного вторгнення РФ.
Що чекає на Україні, якщо зовнішня фінансова допомога партнерів виявиться недостатньою чи несвоєчасною? Адже наразі є низка невирішених питань, пов’язаних із зовнішнім фінансуванням. Що потрібно робити країні, аби створити власну “подушку безпеки”? Про це — в статті Вадима Башти та Сергія Следзя “Чому Україні потрібен план Б: що робити з економікою, якщо зовнішньої допомоги виявиться недостатньо”.