Індекс продовольчих цін ФАО (продовольча і сільськогосподарська організація ООН) виріс у квітні на 0,7% порівняно з березневим показником і склав 151,8 пунктів.
При цьому в порівнянні з аналогічним показником рік тому індекс знизився приблизно на 10% і більш ніж на третину в порівнянні зі своїм максимальним значенням 2011 року.
Індекс продовольчих цін ФАО - це середньозважений показник, який відстежує ціни на п'ять основних груп продовольчих товарів на міжнародних ринках: зернові, м'ясо, молочні продукти, рослинні масла і цукор.
ФАО підвищила прогноз світового виробництва зернових у 2016 році майже до 2526 млн тонн, що практично знаходиться на рівні 2015 року і потенційно може стати другим найбільшим урожаєм за всю історію.
Підвищення цього показника стало наслідком поліпшення прогнозу виробництва пшениці, тоді як взимку погодні умови були сприятливими для майбутніх врожаїв в Європейському Союзі, Російської Федерації та Україні. Прогноз на урожай в 2016 році становить 717 млн. тонн, що на 16 млн. тонн менше рекордного врожаю минулого року.
Новий прогноз ФАО світового виробництва фуражного зерна, у тому числі ячменю, кукурудзи, проса, вівса, жита і сорго, становить 1 314 млн тонн, що приблизно на 1% нижче врожаю 2015 року. ФАО залишила незмінним свій прогноз світового виробництва рису на рівні 495 млн. тонн, що приблизно на один відсоток вище, ніж у попередньому році, хоча ще протягом кількох місяців не буде до кінця зрозумілий масштаб впливу погодного явища Ель-Ніньо.
Світове споживання зернових у наступному сезоні, як очікується, зросте лише на 1,1% внаслідок зниження темпів зростання використання зернових, особливо пшениці та ячменю в якості корму для худоби.
24 лютого посол США в Україні Джеффрі Пайетт заявив, що бачить в Україні великий потенціал для нарощування виробництва сільськогосподарської продукції і збільшення своєї частки на світовому ринку. "Україна - один з найбільших виробників сільгосппродукції у світі, але вона повинна статисільськогосподарською супердержавою", - сказав посол на церемонії підписання угоди про інвестування компанією Cargill 100 млн доларів в зерновий термінал в порту "Південний".
Нагадаємо, що Україна встановила у 2014/2015 МГ рекорд з експорту зерна - 34,8 млн тонн.