Світові авіакомпанії взяли на себе зобов'язання скоротити викиди CO2 до нуля до 2050 — IATA

Поділитися
Світові авіакомпанії взяли на себе зобов'язання скоротити викиди CO2 до нуля до 2050 — IATA © OPS Group
Серед можливих рішень: державна підтримка, чисте паливо, водень і електродвигуни

Скоротити викиди CO2 до нуля до 2050 року пообіцяли світові авіакомпанії, заявили в Міжнародній асоціації повітряного транспорту (ІАТА), повідомляє Інтерфакс-Україна.

Резолюцію з таким рішенням підписали всі члени IATA, в яку входить 290 компаній, що забезпечують 82% світових авіаперевезень.

«Світові авіакомпанії ухвалили важливе рішення домогтися стійкості польотів. Відновлення активності в секторі після COVID-19 буде рухатися шляхом зниження викидів», — заявив генеральний директор IATA Віллі Уолш.

Самі авіакомпанії та активна підтримка з боку держав повинні допомогти галузі до 2050 року скоротити викиди до нульового рівня, зазначив він.

Таке завдання є досить амбітним для сектора, що тільки почав відновлюватися після викликаної пандемією COVID-19 кризи, пише газета Financial Times. Декарбонізація авіаційної галузі, на частку якої припадає 2% глобальних викидів, представляється досить складною, і IATA визнає, що виклик є серйозним.

«Декарбонізації галузі є реальним викликом, оскільки у нас немає чіткого рішення на короткострокову перспективу, — зазначив Уолш. — Однак ми твердо впевнені, що надійний шлях до цієї мети існує».

Серед заходів, які планують прийняти авіакомпанії, — активне застосування екологічно чистого авіаційного палива (SAF), яке нині виробляється в недостатніх обсягах. Крім того, вони розраховують на впровадження нових технологій, підвищення ефективності інфраструктури, а також використання галуззю електричних і водневих двигунів.

Уолш зазначив, що два найбільших світових виробників літаків — Boeing Co. і Airbus SE — роблять недостатньо для розробки нових технологій з метою зниження викидів.

Китайські авіакомпанії виступали за те, щоб перенести термін досягнення мети нульових викидів галуззю на 2060 рік, пише FT. Однак, за словами Уолша, європейські авіаперевізники вже відчувають на собі тиск і необхідність прискорити терміни реалізації цієї мети.

Раніше повідомлялося, що всесвітня організація охорони здоров'я оприлюднила жорсткі рекомендації щодо обмеження рівня забруднення повітря. Це стало реакцією на дані досліджень про вплив забрудненого повітря на здоров'я людей, але експерти кажуть, що жоден зі ста найбільших міст світу не зможе відповідати оновленим правилам.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі