В інтерв'ю DT.UA фахівець зазначив, що сучасний світ, незважаючи на велику кількість гострих соціальних проблем та протиріч, поступово повертається "до людини", в той час як суспільні та економічні відносини стають все більш егоцентричними.
"Логіка егоекономічних перетворень природним чином кореспондує з дематеріалізацією економічної системи, фактичним запереченням матеріального виробництва. Природно, мова йде не про голе, а, як кажуть у таких випадках філософи, про позитивне заперечення діючої системи - економіки товару. Опускаючись в основу економічного процесу, відповідна модель економіки обмежується інструментальною функцією. Системоутворюючу в економічному процесі функцію перебирає на себе дематеріалізована по своїй суті соціоцентристська економіка. Ми говоримо про структурний формат економіки, який, висловлюючись словами Маркса, знаходиться "по той бік матеріального виробництва", – зазначив аналітик.
За словами Гальчинського, сьогодні властива реаліям класичного індустріального капіталізму логіка економічного детермінізму відходить у минуле, а основним фактором виробництва стає інформація.
"Ми говоримо, в першу чергу, про перетворення інформації і знань в основний виробничий ресурс, переважаючу форму багатства суспільства. Це одночасно і ті складові, які прямо і безпосередньо конституюють структурну цілісність людської особистості, її креативний потенціал", – підкреслив він.
Детальніше про характер трансформації соціально-економічних відносин та перспективи розвитку людської цивілізації читайте в інтерв'ю з Анатолієм Гальчинським в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".