Сума позовних претензій "Нафтогазу" до "Газпрому" з транзиту перевищила $ 8 млрд

Поділитися
Сума позовних претензій "Нафтогаз" вимагає від "Газпрому" $ 8,2 млрд за транзит © dw.de
Сума накопичилася за весь час існування "транзитного" контракту між "Нафтогазом" і "Газпромом".

Загальна сума позовних претензій НАК "Нафтогаз України" до "Газпрому" за контрактом на транзит російського газу через територію України досягла $ 8,2 млрд, повідомив глава НАК Андрій Коболєв.

"Загальна сума претензій до "Газпрому" з транзиту досягла 8,2 мільярда доларів", - сказав Коболєв журналістам на конференції Інституту Адама Сміта в Києві. Раніше Коболєв повідомляв, що з моменту початку судової тганини з "Газпромом", сума позовних вимог української сторони зросла до майже $ 30 млрд.

За його словами, ця сума накопичилася за весь час існування контракту між "Нафтогазом" і "Газпромом" щодо транзиту російського газу через територію України (починаючи з 2009 року).

Коболєв нагадав, що за рішенням національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), вже вступили в дію нові тарифи на транспортування газу і "Нафтогаз України" розраховує в переговорному або в судовому порядку домогтися переходу "Газпрому" на цю нову систему.

"Якщо досягнемо компромісу (з "Газпромом" – ред.), то можуть бути ще додаткові платежі за період з початку дії нових тарифів", - сказав він.

Глава "Нафтогаз України" також повідомив, що, так як юридично нова тарифна система вже почала діяти, але фактично "Газпром" на неї ще не перейшов у "Нафтогазу України" виникають складності в частині сплати податку на додану вартість (ПДВ) з транспортування.

"...ми зараз з Мінфіном шукаємо вихід, щоб сплачувати за касовим методом", - сказав він.

Як повідомлялося, "Нафтогаз України" з "транзитному" позовом вимагає передати його права та обов'язки за транзитним договором оператору ГТС – компанії "Укртрансгаз" відповідно до вимог Третього енергопакету, а також змінити методику розрахунку транзитного тарифу відповідно до європейських стандартів і положень енергетичного і антимонопольного законодавства України та ЄС.

Раніше стало відомо про те, що "Нафтогаз" почав суперечку з Росією по захопленим активів в Криму. Українська компанія направила офіційній Москві запит про проведення консультацій та переговорів з представниками Російської Федерації в цілях вирішення спору. У разі якщо спір не буде вирішений шляхом переговорів, "Нафтогаз" має намір передати його на розгляд арбітражу.

Нещодавно "Газпром" знову заговорив про "несанкціонованому осіданні газу" в Україні. Російський монополіст у відповідь на поданий "Нафтогазом" позов з транзитним контрактом вдався до излюбленой практиці звинувачення України у "крадіжках газу".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі