Судячи з того, як діти українських біженців навчаються в країнах, що їх приймають, більшість планують повернутися в Україну

Поділитися
Судячи з того, як діти українських біженців навчаються в країнах, що їх приймають, більшість планують повернутися в Україну © Getty Images
Шість із десяти дітей не навчаються у школах приймаючої країни.

Враховуючи те, що українці вважають важливим здобути освіту, то судячи з того, як сьогодні навчаються діти наших біженців у різних країнах, можна робити висновок, чи планують люди повертати після війни, чи ні. І зважаючи на все, багато хто планує повернутися в Україну.

Так, станом на червень 2023 року загальна кількість українських біженців, зареєстрованих у Болгарії, Чехії, Угорщині, Польщі, Республіці Молдова, Румунії та Словаччини досягла 1 902 685 осіб. Про це йдеться у статті, що висвітлює ключову освітню політику та відповіді на дані для задоволення потреб українських біженців, показуючи багатообіцяючі практики та прогалини, виявлені в ході комплексного дослідження.

Освіта

Приблизний загальний рівень охоплення українських біженців початковою та середньою освітою у семи країнах становить 43%, коливаючись від 4% до 59% у кожній країні, тобто 6 із 10 дітей не навчаються у школах приймаючої країни.

Мова

Існують численні перешкоди для доступу до освіти, проте сім'ї у всіх семи країнах відзначають мову як ключову перешкоду. Наприклад, в Угорщині 6 із 10 українських біженців не розмовляють угорською мовою, а в Румунії ця цифра перевищує 7 із 10.

Які проблеми

Найбільше дітей біженців пішли до шкіл у Польщі. Загалом у цій країні перебувають 992 670 біженців, із них 33% – діти шкільного віку. З них до шкіл було зараховано 55% (181 770), а 27% використовують Всеукраїнську школу онлайн. У Польщі дітям не вистачає шкільного приладдя та комп'ютерної техніки.

У Чехії з 341 417 біженців 28% – діти. До місцевих шкіл пішли 54% (51 282). Для навчання дітям не вистачає шкільного приладдя, комп'ютерної техніки та мовних курсів.

У Болгарії мешкає 169 575 українських біженців. Із них 38% дітей шкільного віку. У грудні 2022 року у болгарських школах навчалося 2250 дітей (3%). Майже 400 дітей також відвідували курси мовної підтримки.

У Румунії із 131 462 біженців діти шкільного віку становлять 26%. Станом на березень 2023 року в румунських школах навчалося 4008 українських дітей (11%). 71% використовують платформу онлайн-шкіл України. Проблеми із зарахуванням до шкіл пояснюються мовним бар'єром, наміром повернутися до України. При цьому потрібна підтримка: мови, транспорт, ноутбуки, доступ в інтернет.

У Словаччині знайшли притулок 102 090 українців. Дітей шкільного віку з них – 25%. До школи пішли 59% дітей (15000). Освіта для дітей-біженців зі статусом тимчасового захисту не є обов'язковою. Серед проблем називається мовний бар'єр та відсутність фізичної підготовки у школах. Діти потребують курсів мови та ноутбуків.

В Угорщині захистили 52 335 біженців із України. З них 34% – діти шкільного віку (4965). До дитсадків та шкіл пішли 7975 дітей (28%). Основна проблема – мовний бар'єр. Діти також потребують мовних курсів, ноутбуків та шкільного приладдя.

У Молдові зареєстровано 109 645 біженців із України. Дітей шкільного віку – 44%. До школи пішли лише 4% (1862). 62% відвідують онлайн-заняття з української школи. Основні перешкоди для освіти – мовний бар'єр та намір повернутися до України.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі