Суди грубо ігнорують норми "антіколомойского" закону - Приватбанк

Поділитися
Суди грубо ігнорують норми
Суд задовольнив апеляційну скаргу Дубілета до Приватбанку.

У державному Приватбанку заявили про «грубе ігнорування» Північним апеляційним госпсудом обов'язкових до застосування норм так званого "антіколомойского закону". Про це повідомляє прес-служба банку.

Уточнюється, що 11 жовтня в Північному апеляційному суді відбулося чергове судове засідання за позовом екс-акціонера та голови правління банку Олександра Дубілета до Приватбанку, Мінфіну і ФГВФО, третіх осіб НБУ і Кабміну. Дубілет просив визнати недійсними угоди, укладені при процедурі націоналізації банку. За результатами засідання суд задовольнив апеляційну скаргу на рішення госпсуду Києва від 2 червня 2021 року, який закрив провадження за його позовом, застосувавши норми "антіколомойского" закону.

Як відзначають в банку, Північний апеляційний госпсуд скасував рішення суду попередньої інстанції не дивлячись на "пряму вказівку закону №590-IX (банківського закону - ред.) Про необхідність закриття подібного роду справи за позовом колишнього власника банківської установи, щодо виведення з ринку або знищення".

"Законом №590-IX, в тому числі, внесені зміни в ст.5 Господарського процесуального кодексу України, які полягають у визначенні механізму, порядку та способу захисту прав колишніх учасників банківських установ, які виведені з ринку або ліквідовані", - нагадали в банку.

Нагадаємо, 15 лютого Національне антикорупційне бюро поінформувало оголошення підозри в розтраті 8,2 млрд грн трьом колишнім топ-менеджерам "ПриватБанку" : голові правління, його заступнику та керівнику департаменту міжбанківських операцій банку.

2 червня Вищий антикорупційний суд заочно заарештував Олександра Дубілета, якого підозрюють за двома епізодами розтрати коштів установи. Заочно його взяли під варту, оскільки він зараз проживає в Ізраїлі.

"ПриватБанк" було націоналізовано в грудні 2016 року. Держава докапіталізувала його на 155 млрд гривень. Портфель неробочих кредитів "Приватбанку", що  пов'язують з попередніми власниками, на 31 грудня 2018 року оцінювався в 212,795 млрд гривень.

Як писало ZN.UA, є мільйон причин, чому Приватбанк не можна повертати колишнім власникам, але головна одна - це буде визнання повної неспроможності української держави і чинної влади. Детальніше читайте в статті Юлії Самаєвої "Великий куш у Верховному суді".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі