Згідно з матеріалами справи, свої вимоги позивач обґрунтовувала тим, що між нею і банком "Фінанси і кредит" 14.07.2014 р був укладений договір банківського вкладу на період з 14.07.2014 по 19.07.2015. При цьому вкладниця внесла на депозит 44 тис. євро під 12,5% річних. 24.07.2015 позивач звернулася в банк із заявою про повернення коштів та дострокове розірвання договору вкладу. 21.08.2015 вона отримала лист, в якому банк, посилаючись на несприятливі фінансово-економічні показники, відмовив у поверненні вкладу. У вересні того ж року НБУ відніс банк "Фінанси і кредит" до неплатоспроможним, а Фонд гарантування ввів тимчасову адміністрацію.
Відзначається, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повернув вкладниці 200 тис. грн.
Однак, на думку вкладниці, власник істотної частки банку - відповідач не прийняв своєчасних і дієвих заходів щодо відновлення платоспроможності банку "Фінанси і кредит" та порушив вимоги ст. 58 Закону України "Про банки і банківську діяльність", а тому позивач вважає, що сума вкладу з відсотками, яка в гривневому еквіваленті становить 1,03 млн грн, підлягає стягненню з відповідача.
Задовольняючи позов, суд вказав, що статтею 58 Закону України "Про банки і банківську діяльність", власники істотної участі в банку зобов'язані вживати своєчасних заходів для запобігання настання неплатоспроможності банку. Пов'язане з банком особа, дії або бездіяльність якого призвели до завдання банку збитків з його вини, несе відповідальність своїм майном.
Відзначається, що в даному випадку позивач надав достатньо доказів про допуск порушень, які призвели до визнання банку неплатоспроможним.
"В результаті позовні вимоги є законними, обґрунтованими і підлягають задоволенню", - йдеться в рішенні суду.
Повідомлялось, що Печерський районний суд заарештував майно екс-глави правління банку "Фінанси та Кредит" Володимира Хливнюка, а також будинок, який належить його заступнику.
Нагадаємо, що тимчасова адміністрація була введена в банк "Фінанси і Кредит" у вересні 2015 року. За даними Фонду гарантування, коли в банк "Фінанси і кредит" була введена тимчасова адміністрація, обсяг вкладів фізосіб у ньому становив 17 млрд грн, а юросіб - 4 млрд грн.
На 1 березня 2017 року вкладникам банку "Фінанси і кредит" в рамках гарантійної суми виплачено 9,9 млрд грн (94,8% запланованих виплат). За даними НБУ, з 29 млрд грн кредитного портфеля банку Фінанси і кредит 22 млрд грн - це позики, пов'язані з Жеваго.