"Зобов'язати Кабінет міністрів України виконати п. 7 4 ч. с. 11 Закону "Про ринок природного газу", а саме визначити джерела фінансування та порядок визначення компенсацій, які надаються суб'єктам ринку природного газу, на яких накладені спеціальні зобов'язання, шляхом внесення змін в постанову КМУ від 22.03.2017 року №187 (постанова про накладення спецзобов'язань, - ред.), передбачивши в цій постанові джерела фінансування та порядок визначення компенсації", - наголошується в документі.
Згідно з поясненнями позивача, Кабмін, виконуючи норми закону "Про ринок газу", наклав на "Нафтогаз" спецзобов'язання, а саме - продавати газ за фіксованою ціною (4849 грн без ПДВ), який був здобутий дочірніми компаніями держхолдингу ("Укргазвидобування" і "Чорноморнафтогаз"), постачальникам газу для потреб населення (регіональних збутових компаній), релігійним організаціям і виробникам теплової енергії.
"Однак Кабінет міністрів не визначив джерела фінансування та порядок визначення компенсації, право на отримання якої має суб'єкт ринку природного газу, на якого покладено спеціальні обов'язки", - повідомляється в документі.
У постанові також зазначається, що представники "Нафтогазу" заявили про те, що така бездіяльність уряду позбавляє держхолдинг законного права на отримання компенсації.
Згідно з документом, представник Кабміну зазначив, що визначення компенсації для позивача є правом, а не обов'язком уряду, до того ж, законом "Про ринок газу" не встановлений термін, до якого Кабмін повинен визначити таку компенсацію.
"Визнати протиправною бездіяльність Кабінету міністрів України, яка полягає в невизначенні джерел фінансування та порядку визначення компенсації, які надаються суб'єктам ринку природного газу, на яких накладені спеціальні зобов'язання", - йдеться в постанові суду.
За даними "Нафтогазу", для задоволення потреб населення в 2016 році використано 17,6 млрд кубометрів газу, в тому числі 11,9 млрд кубометрів безпосередньо домогосподарствами.
Збитки "Нафтогазу" в 2016 році в сегменті торгівлі газом склали 3,5 млрд грн.
Нагадаємо, Кабмін з 1 травня 2016 року встановив єдину ціну на газ для населення на рівні 6879 грн за тисячу кубометрів (4942 грн за тис. кубометрів без урахування транспортування та ПДВ). За словами глави уряду Володимира Гройсмана, дане рішення дозволить усунути всі існуючі раніше схеми заробітку на різниці в ціні палива.
Повідомлялося, що дохід голови правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва за підсумками 2016 року склав 19,3 млн грн.
Також повідомлялося, що НАК "Нафтогаз України" за підсумками 2016 року отримав $ 0,9 млрд чистого консолідованого прибутку.