Також суд передбачив альтернативу для Сівака у вигляді внесення застави в розмірі майже 6 млн гривень. При цьому прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) і детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) вимагали для затриманого внесення застави у розмірі 492 млн гривень, що відповідає завданим, на думку слідства, збиткам державі.
Нагадаємо, 23 вересня детективи НАБУ затримали директора ЗТМК в рамках розслідування кримінального провадження про розтрату коштів на суму 492 млн гривень. Затриманому готується повідомлення про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. Йому загрожує позбавлення волі на термін від 7 до 12 років з конфіскацією майна у разі визнання судом вини.
ТОВ "ЗТМК" створено в 2013 році. Контрольний пакет акцій належить Фонду держмайна України (ФДМУ, володіє 51% акцій), ще 49% належать кіпрській компанії Tolexis Trading Limited (входить в групуGroup DF бізнесмена Дмитра Фірташа).
Компанія Tolexis Trading Ltd. зобов'язалася сплатити борги держпідприємства (ДП "ЗТМК"), на основі якого було створено ТОВ, та інвестувати $ 110 млн на впровадження передових технологій і обладнання вітчизняних та зарубіжних фірм.
"ЗТМК" – єдиний виробник губчастого титану в Європі. Проектна потужність комбінату - 20 тис. тонн на рік.
У квітні 2015 року держпакет у 51% акцій ТОВ "ЗТМК" був переданий в управління державної "ОГХК" (Об'єднана гірничо-хімічна компанія, спочатку - ДП "Вільногірський державний гірничо-металургійний комбінат"). ОГХК в свою чергу була створена в 2009 році. У неї входять Вільногірський ГМК і Іршанський ГЗК, потужності яких раніше також орендував Фірташ.