Заарештовані акції ПАТ розподілені між 9 юридичними особами.
Накладені санкції за клопотанням Генеральної прокуратури в рамках кримінального провадження, відкритого в травні цього року. Сама справа була відкрита ГПУ за заявою одного з депутатів Верховної Ради. Іншим визначенням суд наклав арешт на все майно заводу.
Кримінальне провадження було відкрито за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами ФДМУ, Мінпромполітики, ПАТ "Херсонський суднобудівний завод" при внесенні в 2011 році змін в договір купівлі-продажу акцій ДАХК "Чорноморський суднобудівний завод". Такі зміни, на думку слідства, призвели до зменшення обсягу інвестиційних зобов'язань на суму понад 500 млн грн, "що спричинило тяжкі наслідки у вигляді збитків державі", а також умисного доведення до банкрутства ЧСЗ посадовими особами підприємства.
Пізніше генпрокурор Юрій Луценко прокоментував рішення суду.
ЧСЗ знаходиться в стадії банкрутства з 2014 року. Ініціатором банкрутства є "Балаклавське рудоуправління" (БРУ), яке, як і ЧСЗ, належить Новинському.
Нагадаємо, що ЧСЗ входить в суднобудівний холдинг Smart Maritime Group, 95% акцій якого належить "Смарт-Холдингу". Основним бенефіціаром "Смарт-холдингу" є народний депутат від "Оппозицонного блоку" і православний активіст Вадим Новинський.
Раніше повідомлялося, що у вересні 2016 року співробітники СБУ проводили обшуки в центральному офісі компанії "Смарт-Холдинг". Також співробітники прокуратури і СБУ провели 23 обшуку в рамках кримінальної справи, порушеної за фактами заволодіння невстановленими особами майном ПАТ "Миколаївський суднобудівний завод "Океан" в особливо великих розмірах, доведення зазначеного підприємства до банкрутства та інших злочинів. Раніше Новинський у коментарі DT.UA заперечував свій зв'язок із заводом "Океан", стверджуючи, що ні він, ні підконтрольні йому компанії ніколи не були акціонерами цього підприємства.