Фонд державного майна України (ФДМУ) не зміг через суд домогтися зняття арешту з 92,8% акцій "Укртелекому", якими володіє компанія "ЕСУ" олігарха Ріната Ахметова. Суд аргументував своє рішення відсутністю в законодавстві певної норми. Про це свідчить рішення суду в Єдиному державному реєстрі, повідомляє видання Finbalance.
"26 квітня Госпсуд м. Києва відмовився задовольнити позов Фонду держмайна до "Укрексімбанку", "Укртелекому", ЕСУ про зняття арешту", - зазначає видання.
Зокрема, в рішенні суд посилається на те, що законодавство не передбачає такого способу захисту порушеного права, як подання окремого позову про скасування заходів забезпечення позову, накладеного судом в іншій справі".
Арешт був накладений 2 червня 2017 в рамках іншого судового спору - за позовом державного "Укрексімбанку" до ЕСУ про стягнення 2,8 млрд грн боргу по непогашених облігацій.
Свій позов про зняття арешту Фонд держмайна мотивував обмеженням його права на розпорядження акціями "Укртелеком", яке він отримав на підставі рішень судів про повернення оператора в держвласність.
ФДМ звертався до "Укрексімбанку" з пропозицією списати акції "Укртелекому" з рахунку ЕСУ. Однак банк відмовився це робити, посилаючись на згаданий арешт.
Повідомлялося, що у квітні 2018 Печерський райсуд Києва погодився з проханням зняти арешт з акцій "Укртелекому", який був накладений в жовтні 2017 року в рамках справи про приватизації за заниженою вартістю.
ФДМ заявляв, що в разі повернення телекомунікаційної компанії "Укртелеком" державі, вона буде повторно виставлено на продаж.
Господарський суд Києва в жовтні 2017 року за позовом ФДМ розірвав договір про купівлю-продаж 92,79% з ТОВ "ЕСУ". Мова йшла про право власності на акції "Укртелекому".
У травні минулого року Генпрокуратура завершила досудове розслідування у справі про незаконну приватизацію "Укртелекому".