Окружний адміністративний суд Києва скасував рішення Офісу великих платників ДФС на суму 59,96 млн грн до авіакомпанії Міжнародні авіалінії України (МАУ). Офіс подав апеляційну скаргу на це рішення в Шостий апеляційний адмінсуд, повідомляє Finbalance.
Згідно з судовими матеріалами, в ході податкової перевірки було встановлено, що МАУ на підставі лізингу в 2013-2015 роках виплатила компанії-нерезиденту Fintas Aviation Leasing UK One Limited 431,6 млн грн за оренду двох літаків.
При цьому авіакомпанія скористалася пільгами (звільнення від оподаткування джерела формування доходу), наданими їй статтею 8 Конвенції між урядом України і урядом Великобританії і Північної Ірландії про уникнення подвійного оподаткування та попередження ухилень від сплати податків на доходи.
У ДФС з цим рішенням не погодилися і вирішили стягнути з авіакомпанії недоотримані податки і штраф (56,3 млн грн - податок і 3,6 млн грн - штраф).
В МАУ вважають, що ця Конвенція має пріоритет над нормами Податкового кодексу. В авіакомпанії заявили, що прибуток від комерційної діяльності без створення постійних представництв в іншій державі (стаття 7 Конвенції) та дохід від експлуатації повітряних суден у міжнародних перевезеннях, підлягає оподаткуванню тільки в державі, резидентом якої є особа-одержувач прибутку.
На думку представника позивача, Офіс великих платників податків ДФС прийшов некоректно до висновку, що Fintas Aviation Leasing UK One Limited не є бенефіціарним власником отриманого доходу, а лише виконує функцію номінального власника (номінального утримувача).
Раніше повідомлялося, що Державіаслужба України , починаючи з 2016 року, програла авіакомпанії Ігоря Коломойського всі судові процеси щодо відрахувань до спецфонду фінансування витрат на авіаційну діяльність, а сума боргу МАУ загадковим чином знизилася з 475 млн. грн. до 76,3 млн. грн.