Київський апеляційний суд задовольнив клопотання державного виконавця та групи компаній, пов'язаних з олігархом Ігорем Коломойським, і закрив провадження, яке блокувало продаж "Промінвестбанку". Скарга російського "Внешэкономбанка", дочірньою структурою якого є "ПІБ", було визнано безпідставною і відхилено.
"ВЭБ" намагався оскаржити в суді і заблокувати дії держвиконавця щодо укладення договору про продаж 99,77% акцій "дочки" на фондовій біржі ПФТС у рамках зведеного виконавчого провадження.
"Враховуючи, що заявник не є стороною зазначеного виконавчого провадження, яке безпосередньо пов'язане з предметом оскарження, він не наділений процесуальним правом на оскарження дій державного виконавця у порядку цивільного судочинства... Цей спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства", - йдеться в ухвалі суду від 6 серпня, яке було опубліковано в Єдиному реєстрі судових рішень у вівторок, 13 серпня.
Печерський районний суд Києва 24 липня задовольнив заяву "ВЭБ" і заборонив Державній виконавчій службі вчиняти будь-які дії з продажу акцій "Промінвестбанку". Держвиконавець і ТОВ "Телерадіокомпанія "Жиса", пов'язана з Коломойським і його партнерами, оскаржили це рішення в Київському апеляційному суді.
Аукціон з продажу 99,77% акцій "Промінвестбанку призначено на 28 серпня. Стартова вартість пакета становить майже 533 млн гривень. Арешт на акції "ПІБ" та інших "дочок" російських державних банків був накладений судом у вересні 2018 року в рамках забезпечення позову компаній Коломойського про виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі щодо стягнення з РФ компенсації за захоплене в аннексированому Криму майно.
"Промінвестбанк" намагаються продати з 2017 року. Фінансова компанія "Женева" та "Європейське ощадне товариство", пов'язані з инвестбутіком Investohills екс-голови українського філії "Альфа-Банку" Андрієм Волковим, виявляли інтерес до "дочки" російського "Вебу".