Подільський районний суд Києва повернув Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) право власності на активи ВТБ Банку,, який збанкрутував. Про це повідомляє прес-служба СБУ.
Зазначається, що майно ВТБ Банку за підробленими документами було виведено з власності банку відразу після того, як Національний банк визнав його неплатоспроможним і ФГВФО почав ліквідацію.
"Фігуранти кримінального виробництва підробили договори купівлі-продажу майна, яке належало банківській установі. Вони внесли зміни до Державного реєстру майнових прав на нерухоме майно на два нежитлових об'єкта нерухомості в Харкові і 23 житлових приміщення в столиці загальною вартістю понад 100 млн грн", - йдеться в повідомленні.
В результаті, "чорний нотаріус" перереєстрував нерухомість на підконтрольну фігурантам юрособу. У СБУ зазначають, що встановили особистості працівників банку, які надали інформацію щодо найбільш ліквідних активів.
Зараз всі об'єкти нерухомості по цій справі арештовані. Право власності фактично повернули ФГВФО.
Двом фігурантам справи, у тому числі нотаріусу, оголошено про підозру у вчиненні кримінальних злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України: ч. 4 ст. 190 (заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство), ч. 4 ст. 358 (підробка документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) і ч. 3 ст . 365-2 (зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги). Вирішується питання про обрання запобіжного заходу.
Повідомлялося, що з власності "ВТБ Банку" перед його ліквідацією вивели нерухомості на понад 105 млн грн. А в ході ліквідації банку Фонд гарантування недорахувався 46 одиниць нерухомості, які перебували на його балансі з 2015 року.
19 грудня Нацбанк прийняв рішення ліквідувати український "ВТБ Банк".
Раніше Нацбанк відніс "ВТБ Банк" до категорії неплатоспроможних. А до цього "ВТБ-Банк" ввів ліміти на зняття готівки через зниження обсягу ліквідності. У Нацбанку при цьому підтвердили наявність проблем з ліквідністю в банку.