Суд ЄС визнав прийнятним до розгляду позов оператора "Північного потоку-2": які наслідки

Поділитися
Для Nord Stream 2 AG цей позов може виявитися не більше, ніж розмахуванням кулаками після бійки.
Суд ЄС (Court of Justice of European Union) визнав «частично допустимим» розгляд позову компанії Nord Stream 2 AG, яка має намір оскаржити газову директиву ЄС.  Про це йдеться в повідомленні суду, яке датоване 12 липня.

Nord Stream 2 AG, яка є оператором скандального російського газопроводу "Північний потік-2", намагається оскаржити європейську газову директиву, що була ухвалена у квітні 2019 року Радою Європейського Союзу, та поширила правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять до Співдружності.

Згідно з директивою, частини трубопроводів, що йдуть з третіх країн по території Євросоюзу (зокрема у внутрішніх водах), повинні відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводів ЄС.

Це означало, що компанія-оператор "Північного потоку-2" мала стати незалежною від "Газпрому", а 50% пропускної потужності газопроводу повинні були резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки були передбачені, але тлише зі схвалення Єврокомісії.

У 2020 році Європейський суд відхилив позов Nord Stream 2 AG, яка намагалася оскаржити цю директиву.

Перша інстанція вирішила, що  директива сама по собі не може створювати зобов'язань для Nord Stream 2 AG, а отже - створювати наслідки, й, відповідно, - бути предметом розгляду в суді.

Однак, в результаті апеляційного розгляду скарги, рішення першої інстанції тепер скасоване. 

А отже, суд має розглянути позов Nord Stream 2 AG та винести рішення по суті позову.

Проте, навіть у найоптимальншому варіанті - якщо розгляд позову принесе Nord Stream 2 AG хоча б якісь дивіденди, це вже ніяк не відіб'ється на проекті "Північний потік 2".

У залежності від результатів розгляду, позов може мати прецедентні наслідки у майбутньому, якщо теоретично виникне подібна ситуація, коли оператора якогось газопроводу з третьої країни зобов'яжуть відповідати газовій директиві ЄС.

Проте, позов ще потрібно виграти. А для самого Nord Stream 2 AG цей позов - розмахування кулаками після бійки.

Як відомо, після вторгнення Росії в Україну заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд назвала газпромівський "Північний потік-2" мертвим шматком металу на дні моря.

Міжнародне співтовариство неодноразово попереджало Російську Федерацію, що озброєна агресія проти України поставить крапку на проекті "Північний потік-2".

Зокрема, у січні 2022 року офіційний представник Держдепартаменту Нед Прайс в ефірі радіостанції National Public Radio заявив: "Я хочу донести гранично чітко: якщо Росія тим чи іншим шляхом вторгнеться в Україну, реалізація "Північного потоку-2" не зрушить з місця. Ми хочемо, щоб це було гранично зрозуміло".

Крім того, сама Nord Stream 2 AG згодом оголосила себе банкрутом.

Також, варто згадати, що Європа взяла курс на відмову від російських енергоносіїв. Наразі ухвалено ембарго на російську нафту. А за 3-4 роки Росія повністю втратить ринок газу Європи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі