Субсидії в Україні: як можна виправити помилку у декларації про призначення пільги

Поділитися
Роз'яснення дали у Пенсійному фонді.

Українці для призначення житлової субсидії мають подавати заяву, документи, а також декларацію. У Пенсійному фонді України (ПФУ) розповіли, що треба робити, якщо у декларації виявлено помилки.

Як дізнатися, що у декларації є помилка

У ПФУ зазначили, що уповноважений орган має сповістити заявника про помилку.

«При цьому відповідно до пункту 61 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848, уповноважений орган самостійно обирає форму такого повідомлення (особиста бесіда, поштовий зв’язок, смс-повідомлення, лист на електронну пошту, повідомлення через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України або через портал «Дія»)», – пояснили у ПФУ.

Щоб виправити помилки заявник має:

  • подати нову декларацію (якщо дані потребують зміни чи уточнення)
  • або доповнити попередню (якщо при заповненні документа обов’язкове поле було пропущене).

Подавати виправлену декларацію людина може в будь-який зручний для неї спосіб.

Скільки часу має заявник на виправлення помилки у декларації

Помилку можна виправити протягом 30 календарних днів з дати подання документів. Водночас 30-денний термін для виправлення помилки може бути продовжено на час хвороби заявника. При цьому факт хвороби має бути підтверджено документально (пункт 47 Положення про порядок призначення житлових субсидій).

«Якщо протягом визначеного строку помилки у декларації (чи заяві) виправлено не було, у призначенні житлової субсидії буде відмовлено», – наголосили у ПФУ.

Про це протягом трьох календарних днів з дня ухвалення рішення мають повідомити заявника. При цьому заявник про прийняте рішення інформується з врученням відповідного паперового повідомлення під особистий підпис із зазначенням причин відмови і порядку оскарження прийнятого рішення або через вебпортал електронних послуг ПФУ або портал «Дія».

«У період дії воєнного стану в Україні уповноважений орган може повідомляти заявнику про прийняте рішення в телефонному режимі із внесенням відповідного запису до окремого журналу реєстрації інформування заявників», – резюмували у ПФУ.

Раніше ми писали, чи можуть українці змінити спосіб отримання субсидії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі