Створено комісію для розслідування провалу із запуском розрекламованого супутника "Січ-2-30"

Поділитися
Створено комісію для розслідування провалу із запуском розрекламованого супутника
Міністра Мінстратегпрому Уруського депутати намагалися відправити у відставку в лютому 2021 року - щоб не ризикувати іміджем Держкосмосу та його досягненнями у сфері супутникових технологій.

Кабінетом міністрів створено комісію для з'ясування причин фактичного зриву із виведенням вперше за десять років у космос розрекламованого українського супутника "Січ-2-30". Про це повідомляє видання "Наші гроші".

"Наразі із запущеним супутником немає стійкого зв’язку, створена урядова комісія для з’ясування причин невдалого запуску", - йдеться в повідомленні.

Водночас як випливає з коментаря експерта з аерокосмічних питань Андрія Колесника - колишнього позаштатного радника голови Державного космічного агентства, зв'язку зі супутником, можливо, немає зовсім.

Колесник зазначив, що український супутник досі не отримав власного ідентифікаційного номера, хоча за угодою між США та Україною його повинні були внести в базу. Оскільки армія США досі не ідентифікувала супутник, це може означати тільки одне - є проблеми зі зв'язком, або зв'язку немає зовсім.

"Із супутником Січ-2-1 (Січ-2-30) немає стійкого (або зовсім ніякого) зв’язку, через що надати інформацію американській стороні щодо розширених параметрів його руху для повної ідентифікації – не представляється можливим. Будемо мати надію, що тимчасово", - зазначив він.

Колесник пояснив, що один з підрозділів Космічних військ США веде спостереження за об’єктами, які знаходяться у космічному просторі. Це 18-й ескадрон космічного контролю, який відстежує всі створені людиною об’єкти на орбіті Землі, щоб забезпечити безперервне, всеосяжне та навіть бойове розуміння космічної ситуації.

Уся інформація загального користування щодо таких об’єктів показується на їх ресурсі.

Наприклад, дані про інші українські супутники: Січ-1, Січ-1М, Січ-2 - у цій базі є.

"Вони туди розміщуються, у тому числі відразу, як тільки об’єкти потрапляють у космічний простір, наприклад при їх виведенні ракетою-носієм. При цьому, призначає їм відразу, в автоматичному режимі, кодові номери, щоб потім ідентифікувати їх. Ідентифікація відбувається або за допомогою власника цього об’єкту, якщо власник у добровільному режимі сам захоче розкрити подробиці параметрів траєкторії його космічних об'єктів, або в рамках існуючих домовленостей (наш випадок)", - зазначив експерт.

Водночас космічний апарат Січ-2-1 (Січ-2-30) досі неідентифікований.

13 січня про запуск супутника урочисто оголосив президент Володимир Зеленський, який спостерігав в прямому ефірі за його виведенням на орбіту. Україна вперше за десять років вивела у космос свій супутник.

Нагадаємо, підписи за відставку міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського у Верховній Раді почали збирати ще в лютому 2021 року. Збір підписів почали, щоб не ризикувати іміджем Державного космічного агентства та його досягненнями у сфері супутникових технологій. А також щоб не зірвати запуск українського супутника.

За словами очільника парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитра Наталухи, навколо Державного заводу “Арсенал” склалася ситуація, у якій вбачаються корупційні ознаки, а також спроби керівництва Мінстратегпрому захистити власних друзів на відповідних посадах.

Народний депутат нагадав, що директором “Арсеналом” вже 17 років є Ігор Волощук. Він за словами Наталухи, фігурує щонайменше у п’яти кримінальних провадженнях.

Проте, відправити у відставку Уруського вдалося лише в листопаді 2021 року - за два місяці до невдалого запуску "Січ-2-30".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі