"Це право вашого уряду - вирішувати, у чиїй власності буде ГТС, хто отримає можливість оперативного управління нею. Якщо Київ вирішить, що ця роль повинна належати "Газпрому" , - ОК, чому б і ні? "Газпром" бере участь також в інших трубопровідних проектах, у тому числі на території ЄС. Але в цьому випадку "Газпром" повинен прийняти правила, які діють в ЄС. І Україна як член співтовариства повинна враховувати це", - сказав Еттінгер в інтерв'ю газеті "Коммерсант-Украина".
За його словами, ЄС може запропонувати Україні тристоронній консорціум за участю Європейського бізнесу. "Але якщо з вашого боку не буде рішення про підтримку такого формату, то ми не будемо виявляти подальшої активності. Тому ключ знаходиться в руках вашого уряду", - зазначив єврокомісар.
Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін наприкінці 2012 року заявив, що Україна зробила стратегічну помилку, віддавши в оренду свою газотранспортну систему. В той же час він заявив, що РФ готова і зараз вести діалог з цього приводу.
Український президент Віктор Янукович на прес-конференції 1 березня 2013 року зазначив, що суть переговорів України і Росії щодо подальшої долі української газотранспортної системи (ГТС) полягає в тому, щоб "труба" залишилася у державній власності України, але умовно могла бути здана в оренду підприємству, яке буде створено в майбутньому.
За тиждень до цього Янукович повідомив, що Україна хоче залишити ГТС в державній власності, але готова здати її в оренду. Рішення може бути ухвалене вже в першій половині 2013 року. !zn
Читайте також:
Київ веде переговори з Москвою "з точки зору ціни", а не створення консорціуму
У Єврокомісії вважають, що Україні самій вирішувати долю газової труби
ЄС надає великого значення ГТС України як ключовій частині європейської мережі