Студенти-ВПО: чи можуть їм продовжити виплату допомоги

Поділитися
Студенти-ВПО: чи можуть їм продовжити виплату допомоги © Getty Images
Це можливо у двох випадках.

Через війну, яку розпочала Росія, багато українців змушені були виїхати в більш безпечні регіони та стати внутрішньо переміщеними особами (ВПО). Деякі з них можуть звернутися за продовженням фінансової допомоги від держави.

Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» розповіли про особливості продовження допомоги на проживання студентам-переселенцям.

Це питання знайшло своє врегулювання з прийняттям постанови Кабміну №331 від 22 березня цього року. Так, студенти мають право на продовження виплати допомоги на проживання ВПО особисто на себе та у складі сім'ї своїх батьків.

Продовження виплат у складі сім'ї своїх батьків

Відповідно до підп. 2, 4, 5 п.13-2 Порядку надання допомоги на проживання ВПО діти/особи до 23 р., які навчаються в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти мають право на продовження допомоги в складі своєї сім'ї, якщо в сім'ї є:

  • непрацююча працездатна особа, яка на дату звернення за допомогою зареєструвалася в центрі зайнятості як безробітна або як така, що шукає роботу, зокрема для отримання ваучера на навчання, але ще не працевлаштувалася;
  • працездатні особи, які працюють, провадять підприємницьку діяльність/незалежну професійну діяльність, зокрема, які протягом попередніх шести місяців отримання допомоги працевлаштувалися, зареєструвалися як фізична особа - підприємець та розпочали відповідну діяльність або отримали допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант/грант на створення або розвиток власного бізнесу/ваучер на навчання;
  • особи, які втратили працездатність (наприклад, досягли пенсійного віку).

У цьому випадку за продовженням виплат звертається уповноважений член сім'ї.

Продовження виплат особисто на себе

Відповідно до абз. 8 п. 13-2 Порядку має право на продовження виплат особа віком до 23 років, яка навчається за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти. Тобто, у цьому випадку за продовженням виплат може звертатися сам студент-ВПО.

У такому випадку до уваги береться:

  • період переміщення (повторного переміщення) з територій бойових дій або тимчасової окупації згідно із Переліком повинен бути з 1 січня 2022 р;
  • сукупний дохід сім’ї не повинен перевищувати 9444 грн. на одного члена сім'ї за останні 3 місяці перед місяцем звернення;
  • загальна відповідність «майновим» критеріям (про купівлю транспортних засобів, житла, валюти, депозити тощо);
  • заявник не може знаходитися на тимчасово окупованій території України.

Відповідно до абз.7 п.3 Порядку діти/особи віком до 23 років, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти після досягнення ними 18 років і не мають власних сімей, мають право звертатися за призначенням допомоги особисто, якщо вони мають фактичне місце проживання (перебування) інше, ніж в уповноваженої особи.

Згідно з розʼясненням Мінсоцполітики від 01.10.2024 р. № 22665/0/2-24/56, якщо студент проживає окремо від батьків та підтверджено інше зареєстроване (задеклароване) / фактичне місце проживання, він не включається до складу сім’ї та доходи батьків не враховуються.

Тобто, якщо студент-ВПО проживає окремо від своїх батьків, їх дохід не повинен враховуватися при вирішенні питання про продовження йому допомоги на проживання.

Нагадаємо, чи потрібно повідомляти про зміни у складі сім’ї  отримувачам допомоги ВПО.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі