Українські АЕС успішно впоралися зі стрес-тестами, які були проведені за ініціативою ЄС після аварії на «Фукусімі». Нових загроз безпеки не виявлено.
Проведені на українських 3стрес-тести не виявили нових загроз і викликів для їхньої безпеки.
Така оцінка міститься в національному звіті за результатами проведених стрес-тестів, які передані європейській стороні. Саме питання стрес-тестів стало одним з основних у ході засідання групи експертів ЄС та України, повідомив журналістам у четвер у Брюсселі після закінчення засідання директор департаменту стратегічної політики, інвестицій та ядерно-енергетичного комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Микита Константинов.
«Переоцінка рівня безпеки не виявила нових викликів і загроз для наших енергоблоків», - заявив він.
Константинов нагадав, що проведення стрес-тестів було ініціативою Європейського Союзу після аварії на АЕС "Фукусіма-1" (Японія) і стосувалося спочатку країн ЄС, потім до неї приєдналися Україна і Швейцарія.
За його словами, проведення стрес-тестів входить «у завершальну стадію». «Усі країни завершили підготовку національних доповідей, і зараз проводиться їх оцінка, в якій також бере участь і Україна. При цьому Константинов уточнив, що аналогічна оцінка українського національного звіту проводиться і європейськими експертами в даний час.
Крім того, він повідомив, що на підставі проведених стрес-тестів також розроблені і певні рекомендації, щоб виключити ситуації, аналогічні трагедії в Японії. Зокрема, передбачається, що якщо будуть повністю знеструмлені «наші енергоблоки, енергозабезпечення буде поставлятися пересувними дизельними генераторами», пояснив Константинов.