Нацбанк провів експрес-тести 26 українських банків, на які припадає 91% всіх активів банківської системи. Більшість банків показали кращі результати, ніж рік тому, проте виявлена вірогідна потреба в капіталі для дев'яти банків. Дані тесту наведені в Звіті про фінансової стабільності НБУ.
"На них припадає 30% активів сектора. Серед них два державних банки з часткою 25% активів. Сукупна потреба в капіталі протягом одного року може скласти 10,3 млрд грн", – йдеться у звіті.
У той же час НБУ зазначає, що це значно менше у порівнянні з оцінками стрес-тесту 2019 року, який передбачав продовження циклу економічного зростання і показав потребу в капіталі 14,1 млрд грн, а за несприятливим сценарієм, що передбачає падіння економіки і глибоку девальвацію, - 37,4 млрд грн.
"Причина такої різниці в тому, що ряд банків вжили заходи для підвищення стійкості після завершення попереднього стрес-тестування... Особливість цієї кризи - різке зростання ризиків для банків, що активно кредитують малий і середній бізнес. У традиційних щорічних стрес-тестах не робилося припущення про значні збитки в сегменті МСБ, адже під час попередніх криз він був стійким до шоків", – наголошується в звіті.
Раніше повідомлялося, що платоспроможні банки в травні 2020 року отримали 3,756 млрд грн чистого прибутку, тобто на 29,3% менше, ніж за той же період 2019 року (5,313 млрд грн).